عبدالباری عمر، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت عامه در جریان سفرش به هرات، وضعیت بخش صحی این ولایت را نگران‌کننده خوانده و از بی‌توجهی مسئولان در این زمینه انتقاد کرده است.

او روز گذشته در یک نشست خبری، پس از ارزیابی بخش صحی هرات گفته است که یافته‌ها از وضعیت شفاخانه‌های هرات، به‌ویژه شفاخانۀ حوزوی این ولایت نشان می‌دهد که در این شفاخانه‌ها کارمندان صحی به‌جای خدمت به مردم، در تلاش چپاول‌‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت افزوده است که در شفاخانۀ حوزوی هرات، افزون بر رعایت‌نشدن حفظ‌الصحه، وسایل و تجهیزات پزشکی قابل استفاده‌ نیستند و پزشکان نیز غیرمسلکی‌اند. به گفتۀ او، پزشکان از وسایل موجود استفادۀ درست نمی‌کنند و از بیماران پول هنگفت می‌گیرند.

با این حال، بیمارانی که برای درمان به شفاخانۀ حوزوی هرات مراجعه کرده‌اند، نیز از بی‌توجهی پزشکان در این شفاخانه شاکی‌اند و می‌گویند که آنان تمام معاینات خود را در بیرون از شفاخانه با هزینه‌های هنگفت انجام می‌دهند.

بیماران تصریح می‌کنند که با مراجعه به شفاخانۀ حوزوی هرات، پزشکان به آنان می‌گویند که امکانات درمان در این شفاخانه وجود ندارد و باید آزمایش‌های خود را در  آزمایش‌گاه‌های مشخصی در بیرون از شفاخانه انجام دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، بیمارداران تأکید می‌کنند که پول کافی برای خرید دارو ندارند، آنان از مسئولان می‌خواهند که به این مشکل رسیده‌گی و برای حل آن هرچه زودتر اقدام کنند.

مسئولان وزارت صحت می‌گویند که به‌زودی تغییرات مثبت در بخش صحی کشور، به‌ویژه در شفاخانه‌های ولایت‌ها ایجاد می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: