هم‌زمان با افزایش روی‌دادهای مثبت و رقم تلفات موج سوم ویروس کرونا در افغانستان، طرح تغییر رژیم کاری کارمندان اداره‌های دولتی از سوی دولت ارایه شد.  براساس این طرح، کارمندانی که بیش از ۵۵ سال دارند و به بیماری‌های تنفسی و قلبی مبتلا اند، باید از خانه کار می‌کردند.

اکنون پس از گذشت بیش‌تر از یک‌ونیم ماه، مسئولان وزارت صحت‌ می‌گویند که کارشیوۀ از سرگیری فعالیت اداره‌های دولتی را روی‌دست گرفته‌اند.

دستگیر نظری، سخنگوی وزارت صحت به سلام‌وطندار می‌گوید که این وزارت شرط‌های آغاز مجدد فعالیت‌های اداره‌های دولتی را اعلام کرده است و هر زمانی ‌که این اداره‌ها برنامه‌های خود را با رهنمودهای وزارت صحت‌ همگام کنند، می‌توانند به گونۀ عادی کارشان را پیش ببرند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

کارشیوۀ از سرگیری فعالیت اداره‌های دولتی در حالی روی‌دست گرفته شده است که پیش از این مکتب‌ها و دانشگاه‌ها نیز به‌دلیل افزایش مبتلایان به کرونا تعطیل شده بودند. اما بر بنیاد طرح تازۀ وزارت‌های معارف و تحصیلات عالی، از این پس مکتب‌ها و دانشگاه‌ها با درنظرداشت رهنمودهای وزارت صحت‌ بازگشایی می‌شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که در شبانه‌روز گذشته ۵۲ بیمار کرونایی در کشور جان باخته و ۴۱۴ مبتلای جدید هم شناسایی شده‌اند. براساس اعلام وزارت صحت، با شناسایی موارد جدید رقم مبتلایان به ۱۴۴ هزار و ۲۸۵ تن و رقم جان‌باخته‌گان نیز به ۶ هزار و ۴۷۷ تن رسیده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: