روزانه صدها تن در مرکزهای درمانی شهر فراه و مناطق دوردست این ولایت برای دریافت واکسن کرونا صف می‌کشند تا بتوانند از ابتلای‌شان به این ویروس پیش‌گیری کنند. باشنده‌گان فراه از همۀ مردم می‌خواهند که به سلامت‌شان توجه جدی و خود را واکسن کرونا کنند.

احسان‌الله، باشندۀ فراه می‌گوید: «از مردم تقاضا دارم که بیایند واکسین/واکسن کرونا را به خود تطبیق کنند و مشکلات همین است که اگر واکسین تطبیق نشود، مردم بیش‌تر به کرونا مبتلا می‌شوند و این باعث می‌شود که مردم جان‌‌های‌شان را از دست بدهند.»

محمود، دیگر باشندۀ فراه نیز می‌گوید که شمار بسیاری از باشنده‌گان این ولایت به بیماری کووید ۱۹ یا ویروس کرونا مبتلا‌ اند و نیاز است همه واکسن شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، مسئولان ریاست صحت فراه دلیل تطبیق واکسن کرونا را پیش‌گیری از گسترش موج چهارم این ویروس در این ولایت عنوان می‌کنند و می‌گویند که آنان تیم‌هایی از پزشکان را برای تطبیق واکسن کرونا در سطح شهر، ولسوالی‌ها و روستاهای این ولایت فرستاده‌اند.

عبدالجبار شایق،‌ رئیس صحت فراه می‌گوید که تیم‌‌های صحی آنان روزانه بر بیش از ۱۰۰۰ تن واکسن کرونا را تزریق می‌کنند.

رئیس صحت فراه می‌افزاید: «حدود هفت تیم استخدام شده‌اند که در هر تیم پنج نفر است، دو نفر در بخش مردانه و دو نفر هم در بخش زنانه و یک مُبلغ آگاهی عامه است. این‌ها حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر را واکسین می‌کنند. ما فعلاً خوش‌بختانه کمک و هم‌کاری وزارت صحت عامه و دفتر یونیسف را به‌شکل کمپین و روتین در مراکز خود داریم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

مسئولان ریاست صحت فراه هم‌چنان می‌گویند که این کارزار/کمپین به مدت ۲۰ روز در این ولایت ادامه دارد و آنان تلاش می‌کنند تا بتوانند واکسن کرونا را بر تمامی باشنده‌گان این ولایت تطبیق کنند. براساس گفته‌های مسئولان، هم‌اکنون ده‌ها تن در این ولایت به کرونا مبتلا‌ اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: