شماری از شهروندان با شکایت از کندی کار در ریاست عمومی پاسپورت وزارت امور داخله، می‌گویند با این که نزدیک به یک سال پیش به گونه‌ی آنلاین برای دریافت گذرنامه نام‌نویسی کرده اند؛ اما هنوز تاریخ مراجعه‌ی شان مشخص نشده است.

زینت، باشنده‌ی کابل، می‌گوید: «من و شوهرم یک سال می‌شود فرم پاسپورت/گذرنامه را پر کرده‌ایم، اما هنوز هم تاریخ آن مشخص نشده و هر بار به سایت هم که مراجعه می‌کنیم، می‌بینیم سایت مسدود است یا سایت کار نمی‌کند؛ حتا از نزدیک هم که به ریاست پاسپورت می‌رویم، آن‌ جا هم خیلی بیروبار می‌باشد و نمی‌توانیم به راحتی داخل ریاست شویم و جریان را پرسان کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

ساره، دیگر باشنده‌ی کابل، هم می‌گوید‌: «هشت ماه می‌شود آنلاین ثبت نام کرده‌ایم و ما را گفتند ۱۵ میزان سایت را ببینید که برای تان تاریخ زده می‌شود؛ اما متأسفانه سایت بسته شد. حالا که سایت باز شده، سرنوشت ما اصلاً معلوم نیست و فرم تاریخ زده نمی‌شود. سایت را هم که باز می‌کنیم، می‌گوید در حال بروزرسانی است. من شدیداً به پاسپورت نیاز هم دارم؛ اما نمی‌فهمم چه کار کنم؟»

هلال، دیگر باشنده‌ی کابل، نیز می‌گوید‌: «تقریباً یک سال می‌شود برای پاسپورت ثبت نام و فرم پر کرده‌ام. تا کنون تاریخ آن مشخص نشده، مشکلات زیاد است.»

در همین حال، نورالله پتمن، سخن‌گوی ریاست عمومی پاسپورت، با اشاره به ظرفیت پایین این ریاست برای پروسس درخواستی‌های بیش‌تر، از شهروندان خواستار صبر شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

او می‌‌گوید: «صدها هزار تن درخواست داده و ثبت نام کرده اند و ظرفیت ما روزانه همان ۱۰ هزار تن است. به این خاطر، کمی وقت می‌گیرد. کسانی که ناوقت درخواست داده باشند، به آن‌ها کمی نوبت دیرتر می‌رسد. به کل مردم ان‌شاءالله نوبت می‌رسد و کوشش می‌کنیم ظرفیت ما بالا برود و تعداد بیش‌تر را روزانه پروسس بتوانیم.»

این در حالی است که در یک سال‌ونیم گذشته، ریاست‌ عمومی پاسپورت، بارها به روی شهروندان بسته شده است و به دلیل تراکم درخواستی‌های زیاد، برای گرفتن گذرنامه نیز، باید ماه‌ها انتظار کشید.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: