مسئولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث از ایجاد کمیتۀ جدید برای اعمار مجدد خانه‌هایی که در پی زمین‌لرزۀ دو هفته پیش در ولایت‌های پکتیکا و خوست ویران شده‌اند، خبر می‌دهند.

شرف‌الدین مسلم، معین وزارت دولت درامور رسیده‌گی به حوادث، امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که در پی زمین‌لرزۀ دو هفته پیش در ولایت‌های پکتیکا و خوست، نزدیک به ۱۸ هزار خانه آسیب دیده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای مسلم می‌افزاید ایجاد سرپناه به آسیب‌دیده‌گان نیاز جدی‌ست که برای رسیده‌گی به آن باید توجه فوری صورت گیرد. به گفتۀ او، آسیب‌دیده‌گان زمین‌لرزۀ اخیر به ۲۵ هزار خیمه نیاز دارند.

از سوی دیگر، مسئولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان برای کمک به آسیب‌دیده‌گان زمین‌لرزه در پکتیکا و خوست اعلام آماده‌گی می‌کنند.

خان‌ جان الکوزی، عضو هیأت مدیرۀ اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری در این نشست خبری می‌گوید که این نهاد حدود ۳۰ میلیون افغانی به آسیب‌دیده‌گان زلزله‌های اخیر در نظر گرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید که از این جمله امروز ۱۳ میلیون در اختیار وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث قرار گرفته است.

پس از وقوع زمین‌لرزه در پکتیکا و خوست که خسارات هنگفت بر باشنده‌گان این ولایت‌‌ها برجای گذاشت، نهادهای داخلی و خارجی و شماری از کشورها کمک‌های بشردوستانه را برای رسیده‌گی به آسیب‌دیده‌گان اختصاص دادند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: