یک بنیاد خیریه در فاریاب، با حفر چاه عمیق، به یک ‌هزار خانواده که از این پیش به آب‌ آشامیدنی صحی دست‌رسی نداشتند، آب آشامیدنی صحی فراهم کرده است.

عبدالرحمان بشردوست، مسئول این بنیاد خیریه، روز گذشته -جمعه، ۲۵ سنبله- به سلام‌وطندار گفت که آن‌ها با حفر چاه عمیق در روستای «ماتو» در ۲۵کیلومتری مرکز ولسوالی قیصار، برای باشندگان این روستا آب آشامیدنی پاک فراهم کرده اند.

محمداسماعیل سعادت، ولسوال قیصار، می‌گوید که از این پیش باشندگان این روستا به دلیل نبود آب آشامیدنی پاک، با مشکلات زیادی روبه‌رو بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در همین حال، مسئولان صحی فاریاب، می‌گویند که دست‌رسی‌نداشتن مردم به آب آشامیدنی صحی، باعث گسترش بیش‌تر کولرا در این ولایت شده است.

عجب‌خان حمیدی، رییس صحت عامه‌ی فاریاب، چهارشنبه‌ی هفته‌ی گذشته -۲۳ سنبله-،  گفته بود که به دلیل آلوده‌بودن آب آشامیدنی در روستاهای «تامچی‌بابر» و «تامچی‌تنزایی» ولسوالی قیصار این ولایت، بیش از یک ‌هزار تن به بیماری کولرا مبتلا شده و سه تن جان باخته است.

به دنبال سیلاب‌های اخیر و کوتاه‌شدن دست مردم از آب آشامیدنی پاک، بمیاری کولرا در شمار زیادی از ولایت‌های افغانستان گسترش یافته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: