هرچند حکومت سرپرست امارت اسلامی همواره از تأمین امنیت در سراسر کشور اطمینان می‌دهد، با آن هم روزانه ولایت‌های مختلف کشور گواه رویدادهای ضدامنیتی و قتل‌های هدف‌مند ‌است.

روز گذشته دو تاجر که پدر و پسر بودند، در ننگرهار و یک پزشک در بلخ، از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شدند. در همین حال، در ولایت‌های پروان، لوگر و ارزگان، دو زن و یک مرد در جریان سه روز گذشته به قتل رسیده‌ اند.

افزایش قتل‌های هدف‌مند در شماری از ولایت‌های کشور، شهروندان را نگران امنیت جانی شان کرده است.

رحمت‌الله، باشنده‌ی ننگرهار، در این باره به سلام‌وطندار می‌گوید: «از مسئولان فعلی می‌خواهم که از این گونه رویدادها جلوگیری کنند تا مردم بتوانند با فکر آرام گشت‌‌وگذار و زندگی کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وحید، دیگر باشنده‌ی ننگرهار، نیز در این باره به سلام‌وطندار می‌گوید: «خواست مردم از حکومت این است که میزان جرایم را کاهش دهد تا مردم به خوبی و خوشی زندگی کرده بتوانند.»

ناوقت شام گذشته، افراد مسلح ناشناس یک پزشک سرشناس ولایت بلخ به نام اسدالله شارق را در هنگام بازگشت از کار به خانه، در منطقه‌ی «کارته‌ی صلح» از مربوطات حوزه‌ی هفتم امنیتی شهر مزارشریف، مرکز این ولایت، ترور کردند.

اشرف روان، از هم‌کاران اسدالله شارق و آمر شفاخانه‌ی حوزه‌ای ابوعلی سینای بلخی، به سلام‌وطندار می‌گوید: «قتل داکتر صاحب واقعاً ضایعه است و در بخش صحت نه تنها به شهر مزارشریف؛ بل که در تمام کشور.»

هم‌چنان روز گذشته مردی به نام خواجه‌محمد، باشنده‌ی ولسوالی سیاه‌گرد ولایت پروان که کارمند ماین‌روبی در ولایت کندهار است، همسرش را کشت. خواجه‌محمد در نخست همسرش را با ضربه‌ی برچه زخمی کرده و سپس ماین را روی شکمش گذاشته و انفجارش داده است.

مسئولان فرماندهی امنیه‌ی لوگر، نیز به سلام‌وطندار می‌گویند که جسد یک زن جوان ناوقت روز گذشته در روستای «دِه‌نو» ولسوالی محمدآغه‌ی این ولایت یافت شده که به گونه‌ی مرموزی از سوی افراد ناشناس کشته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، دو روز پیش در ولایت ارزگان پدر یک پزشک زن از سوی افراد مسلح ناشناس به قتل رسیده است. به گفته‌ی منابع، این مرد به عنوان محرم با دخترش که به عنوان پزشک در یکی از مرکزهای صحی در ولسوالی چنارتوی ارزگان کار می‌کند، بوده و کشته شده است.

با این همه، مسئولان حکومت سرپرست امارت اسلامی می‌گویند که امنیت در کشور تأمین است.

بلال کریمی، از معاونان سخن‌گوی امارت اسلامی، به سلام‌وطندار می‌گوید: «از سوی امارت اسلامی و از آدرس امارت اسلامی به هیچ کسی زیان وارد نشده است. اگر در جایی به خاطر دشمنی‌های شخصی به کسی آسیب رسیده باشد، توسط نهادهای امنیتی مورد تعقیب قرار گرفته ‌است.»

گفتنی است که پیش از این نیز، شماری از خانواده‌های قربانیان رویدادهای جنایی در یک گزارش سلام‌وطندار از نارسایی به رویدادهای قتل اعضای خانواده‌ی‌ شان از سوی نهادهای عدلی و قضایی شکایت داشتند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: