وزارت مهاجرت کانادا اعلام کرده است که به قاضیان زن افغانستان و خانواده‌های‌شان که از زمان تخلیۀ آن‌ها از افغانستان در بلاتکلیفی در کشورهای دیگر از جمله یونان زنده‌گی می‌کنند، پناه می‌دهد. این موضوع را خبرگزاری رویترز به نقل از یک سخنگوی وزارت مهاجرت کانادا گزارش داده است.

طبق گزارش رویترز، یک سخنگوی وزارت مهاجرت کانادا روز گذشته گفته است که افزون بر قاضیان زن و خانواده‌های‌شان، کانادا یک گروه ۲۳۰ نفری دیگر را که شامل شماری از لزبین‌ها، همجنس‌گرایان، دوجنسه، ترنس‌جندر و دگرباشان می‌شود، نیز می‌پذیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سخنگوی وزارت مهاجرت کانادا تأکید کرده است که انتظار می‌رود این افراد در جریان سال ۲۰۲۲ میلادی به این کشور بیایند؛ اما به گفتۀ او، هیچ تاریخ مشخصی وجود ندارد. دولت کانادا پیش از این تعهد کرده بود که به ۴۰ هزار پناه‌جوی افغان اسکان می‌دهد؛ اما هیچ جدول زمانی در این زمینه ارائه نکرده است.

بر بنیاد آمارهای دولت کانادا، این کشور از زمان تسلط امارت اسلامی افغانستان، ۶ هزار و ۴۵۰ شهروند افغانستان را اسکان داده است. از این میان، ۳ هزار و ۹۱۵ تن با دولت کانادا و نیروهای این کشور در افغانستان کار کرده‌اند و به ۲ هزار و ۵۳۵ تن دیگرشان به دلیل‌های بشردوستانه اسکان داده شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که شماری از قاضیان زن افغانستان که از ماه اکتبر سال گذشته تاکنون در یونان زنده‌گی می‌کنند، به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که به‌دلیل وضعیت ویزای موقت‌شان، فاقد پوشش خدمات بهداشتی‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: