شبکۀ نهادهای جامعۀ مدنی بادغیس در هماهنگی با ادارۀ ورزش این ولایت، جشنی را زیر نام «اخوت و برادری» برگزار کرد. این جشن در منطقۀ «پسته لق» ولایت بادغیس به‌منظور وحدت، هم‌دیگرپذیری و هم‌دلی میان تمام اقوام کشور، برای دو روز برگزار شد.

در این جشن به‌شمول باشنده‌گان بادغیس، باشنده‌گان ولایت‌های هرات، فراه، غور، فاریاب، بلخ، کندهار و برخی دیگر ولایت‌ها نیز شرکت و از اجرای نمایش‌های ورزشی و برنامه‌های تفریحی برگزارکننده‌گان دیدن کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

برگزارکننده‌گان این جشن می‌گویند که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی، نخستین باری‌ست که چنین جشن بزرگ در بادغیس راه‌اندازی شده است.

ارباب شیخ الاسلامی، مسئول شبکۀ نهادهای جامعۀ مدنی بادغیس و یک تن از برگزارکننده‌گان این جشن، می‌گوید: «ما خواستیم نشان بدهیم که ما همه افغان هستیم و برادر هستیم و هیچ کس نمی‌تواند ما را از هم جدا کند. امروز این جشن را به‌خاطر اتحاد و برادری در ولایت بادغیس برگزار کردیم.»

در همین حال، شماری از جوانان که از ولایت‌های مختلف کشور به این جشن شرکت کرده‌اند، می‌گویند که با تأمین امنیت می‌توانند از مناطق مختلف کشور دیدن کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آنان نیز بر اخوت و برداری میان تمام اقوام کشور تأکید می‌کنند و از تمامی شهروندان می‌خواهند که از هر گونه اختلاف زبانی، نژادی و قومی بپرهیزند و در صلح و آرامی زنده‌گی کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: