جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحدۀ آمریکا با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین تلفنی گفت‌وگو کرده است. کاخ سفید اعلام کرده که این گفت‌وگو به مدت ۳۰ دقیقه طول کشیده است.

طبق اعلامیۀ کاخ سفید، بایدن از تلاش‌ها برای تصویب کمک‌های بیش‌تر به اوکراین در کنگرۀ آمریکا، خبر داده است. در اعلامیه هم‌چنان آمده که دربارۀ اقدامات در حال انجام توسط ایالات متحده و متحدانش برای افزایش هزینه‌ها به روسیه به‌دلیل تهاجمش بر اوکراین بحث شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین نیز در توییترش نوشته که در این گفت‌و‌گو دربارۀ وضعیت امنیتی در اوکراین، ادامۀ پشتی‌بانی مالی از این کشور و ادامۀ تحریم‌ها علیه روسیه رای‌زنی شده است.

پیش‌تر، رئیس‌جمهور اوکراین در یک سخن‌رانی ویدیویی برای نماینده‌گان آمریکا، خواهان دریافت جنگنده‌های ساخت روسیه از ناتو شد.

در عین حال، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجۀ آمریکا با دمیترو کولبا، همتای اوکراینی‌اش در مرز لهستان با اوکراین نیز دیدار کرده است.

گفت‌وگوی رهبران آمریکا و اوکراین در حالی انجام شده است که تهاجم روسیه بر اوکراین وارد یازدهمین روز شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

هرچند روز گذشته طرف‌های روسیه و اوکراین به یک آتش‌بس موقت در دو شهر اوکراین به‌منظور تخلیۀ غیرنظامیان توافق کردند، اما پس از آن مقام‌های اوکراینی اعلام کردند که این آتش‌بس از سوی روسیه به‌طور کامل رعایت نشده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: