سید انور رحمتی، والی بامیان از تهدید در برابر مراکز آموزشی در این ولایت خبر می‌دهد.

آقای رحمتی امروز (شنبه، ۸ قوس/آذر) در نشستی خبری در این ولایت می‌گوید، بر بنیاد گزارش‌هایی که ادارۀ محلی از مراجع امنیتی مرکز دریافت کرده است، مراکز آموزشی در این ولایت هدف بعدی حملات تروریستی است.

والی بامیان می‌گوید که در پیوند به انفجارهای مرگ‌بار سه‌شنبۀ هفتۀ گذشته در شهر بامیان، چهار تن از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. به گفتۀ او این افراد برای تحقیقات بیش‌تر به کابل منتقل شده‌اند.

افراد بازداشت‌شده از ولسوالی قره‌باغ کابل و ولایت‌های پنجشیر، سمنگان و بامیان می‌باشند.

از سوی‌هم شماری از فعالان مدنی، اعضای شورای ولایتی، فعالان حقوق بشری، نماینده‌گان احزاب سیاسی و چهره‌های جهادی که از سه روز به این‌سو در اعتراض به انفجارهای خونین در شهر بامیان، در نزدیکی ساختمان ولایت خیمهٔ تحصن بر پا کرده‌اند، مقام‌های محلی این ولایت را به بی‌مسئولیتی متهم می‌کنند. آنان خواستار استعفای این مقام‌ها هستند‌.

عبدالله شایگان، یکی از تحصن‌کننده‌گان، انفجارهای مرگ‌بار را در این ولایت بی‌پیشینه می‌خواند و می‌گوید، آن مسئولان امنیتی و محلی بامیان که در تأمین امنیت مردم کوتاهی‌ کرده‌اند باید استعفا کنند، تا از ادامۀ این‌گونه رویدادهای خونین جلوگیری شود.

شماری از خانواده‌های قربانیان حکومت را مسئول انفجارهای خونین هفتۀ گذشته در بامیان می‌دانند.

شام‌گاه سه‌شنبه، چهارم قوس دو انفجار مرگ‌بار پی‌هم در شهر بامیان امن‌ترین ولایت کشور، رخ داد. در این انفجارها ۱۵ تن کشته و ۵۸ تن دیگر زخمی شده‌اند. اما کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان در اعلامیه‌‌یی شمار جان باخته‌گان این انفجارها را ۱۸ تن گزارش داده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: