شماری از باشنده‌گان و راننده‌گان ولسوالی‌های مُقر، قادس و جوند ولایت بادغیس از خرابی مسیرهای رفت‌وآمدشان با مرکز این ولایت شکایت دارند و می‌گویند که هنگام سفر در این مسیرها با مشکلات و خطرات بسیاری روبه‌رو اند.

آنان به سلام‌وطندار می‌گویند سال‌هاست که هیچ توجهی از سوی مسئولان در زمینۀ بازسازی و هموارکاری این سرک‌ها نشده است و در بیش‌تر موارد بیماران عاجل در مسیر راه تلف می‌شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نظرمحمد، یک تن از باشنده‌گان ولسوالی قادس، می‌گوید: « سرک‌ها خامه است، دره است بسیار راه‌های خطرناک دارد، به سختی پایین و بالا می‌شویم. مسافران را در بین راه پایین می‌کنند. اکثریت مریض‌های عاجل که است به داکتر نرسیده در مسیر راه فوت می‌شوند. اکثر مریض‌ها را به سمت غور انتقال می‌دهند.»

عبدالله، یک تن از راننده‌گان مسیر قادس قلعۀ‌نو نیز می‌گوید که به‌دلیل خرابی راه‌ها ناگزیر است فاصلۀ یک ساعت راه را در سه ساعت با دشواری و مصارف گزاف طی کند.

با این حال، مسئولان ریاست فواید عامۀ بادغیس با پذیرفتن خرابی راه‌های ولسوالی‌های این ولایت می‌گویند که آنان در تلاش بازسازی و هموارکاری مسیرهایی هستند که مسافران و راننده‌گان به دشواری رفت‌وآمد می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

ولسوالی‌های قادس، جوند و مُقر بادغیس از مرکز این ولایت ۱۵۰ تا ۲۵۰ کیلومتر فاصله دارند. باشنده‌گان این ولسوالی‌ها هم‌چنان می‌گویند که به‌دلیل خرابی و دوری این مسیرها، کرایه و بهای مواد اولیه نیز بلند ست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: