مرکز کار آزاد آنلاین (فریلانسنگ)، امروز (دوشنبه، ۲ اسد)، با هزینه‌ی ۲۳ هزار دالر امریکایی از سوی معین جوانان وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، در هرات گشایش یافت. قرار است که جوانان در این مرکز، مرحله‌های چه‌گونگی کار آنلاین جهانی را آموزش ببیند.

محمدیونس راشد، معین جوانان وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، می‌گوید که هدف از راه‌اندازی این مرکز، ایجاد فرصت‌های کاری به جوانان در افغانستان است.

او می‌گوید: «هدف ما از برگزاری این برنامه این است که برای جوانان عزیز کشور از طریق آنلاین کار پیدا کنیم خصوصاً جوانان تحصیل‌کرده که توانایی کار را دارند.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی راشد، جوانان می‌توانند از طریق برنامه‌ی کار آزاد آنلاین، پروژه‌هایی بین‌المللی را انجام بدهند و از آن درآمد خوبی به دست بیاورند.

در همین حال، مسئولان ریاست اطلاعات‌وفرهنگ هرات، می‌گویند که برنامه‌ی کاریابی آنلاین به جوانان مؤثر واقع می‌شود.

نعیم‌الحق حقانی، رئیس اطلاعات‌وفرهنگ هرات، می‌گوید: «تلاش شده کارهای لازمی که جوانان می‌توانند در این عرصه برای خود بازار پیدا کنند، در ابتدا آموزش ببیند و در آینده برای خود کاری پیدا کنند.»

شماری از جوانانی که در این برنامه‌ی کار آزاد آنلاین ثبت نام کرده اند، با ابراز خرسندی می‌گویند که از این طریق، میزان بی‌کاری در میان جوانان در کشور کاهش خواهد یافت.

شیراحمد احمدیار، یکی از اشتراک‌کنندگان در برنامه‌ی کار آزاد آنلاین، می‌گوید که این برنامه روزنه‌ی امیدی به جوانان در هرات، است. «امیدواریم که این راهی باشه تا گراف بی‌کاری در هرات کاهش پیدا کرده و جوانان بتوانند کار داشته باشند تا مشکلات اقتصادی و معیشتی شان از این راه حل شود.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

بسم‌‌الله نوری، دیگر اشتراک‌کننده در این برنامه، می‌گوید که با ادامه‌ی چنین برنامه: «قسمی که رهنمودها را برای مان دادند، خیلی مفید واقع می‌شود. اگر این پروسه ادامه پیدا کند، مزیت زیادی روی کار دارد و روند بی‌کاری کاهش پیدا کرده و جوانان علاقه‌مندی شان به این برنامه زیاد می‌شود.»

مرکز کار آزاد آنلاین، در حالی گشایش یافته که در وضعیت کنونی در افغانستان، گراف بی‌کاری در میان جوانان به ویژه جوانان تحصیل‌کرده، افزایش یافته است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: