مسئولان در ریاست اطلاعات و فرهنگ پروان، می‌گویند که امروز (چهارشنبه، ۱۰ حوت) نمایش‌گاه یک روزه‌ی هنرهای تجسمی، نقاشی و خطاطی در این ریاست، برگزار شده است.

عبدالغفار رووفی، آمر فرهنگ و گردش‌گری ریاست اطلاعات و فرهنگ پروان، به سلام‌وطندار می‌گوید که هدف از برگزاری این نمایش‌گاه، ترغیب جوانان به ویژه دانش‌آموزان مرکزهای آموزشی بین‌المللی است.

آقای رووفی، تأکید می‌کند که در این نمایش‌گاه حدود ۲۰۰ اثر هنری از گونه‌های خطاطی و نقاشی هنرمندان و استادان مشهور پروان، به ویژه محمدمحفوظ سیدخیلی که آثارش شهرت جهانی دارد، به نمایش گذاشته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

آمر فرهنگ و گردش‌گری ریاست اطلاعات و فرهنگ پروان، تصریح می‌کند که افزون بر فرصت بازدید جدا از آثار هنری، فرصت دیدار از موزیم و کتاب‌خانه‌ی عامه در این ریاست، نیز برای اشتراک‌کنندگان مهیا بوده است.

در همین حال، شمس‌الحق صدیقی، رییس اطلاعات و فرهنگ پروان، با استقبال از برگزاری این نمایش‌گاه، نقش فرهنگیان و هنرمندان را برای ترویج فرهنگ و هنر تجسمی، مهم می‌پندارد.

او می‌افزاید که در بخشی از این نمایش‌گاه، بیش از ۳۰ تن از جوانان که در زمینه‌ی آموزش‌های هنرهای تجسمی از خود درایت نشان داده و از سوی این ریاست تحسین و تشویق شده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

رییس اطلاعات و فرهنگ پروان، تأکید می‌کند که برای پشتیبانی و ایجاد زمینه‌های رشد جوانان در این ولایت، برنامه‌های زیادی روی دست دارند تا جوانان بتوانند اندیشه‌های خوب و ابتکارهای ارزش‌مند هنری شان را، در این ریاست گسترش دهند.

نعمت‌الله، یک تن از بازدیدکنند‌گان این نمایش‌گاه، می‌گوید: «جوانان به ویژه هنرمندان، وضعیت اقتصادی خوبی ندارند. اگر حکومت کنونی زمینه‌ی هم‌کاری را فراهم کند، جوانان می‌توانند توسط هنرهای تجسمی شان برای رشد و تولید انگیزه به سایر هم‌قطاران شان، مؤثر واقع شوند.»

گفتنی است که پس از روی‌کارآمدن دوباره‌ی امارت اسلامی، این بار سوم است که ریاست اطلاعات و فرهنگ پروان، نمایش‌گاه کتاب و آثار هنرهای تجسمی را برگزار می‌کند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: