نمایش‌گاه سه روزه‌ی تولیدات داخلی و صنایع دستی فارغان بخش فن و حرفه‌ی ریاست کار و امور اجتماعی هرات، امروز (شنبه، ۵ قوس) در شهر هرات برگزار شد. هدف از برگزاری این نمایش‌گاه، رشد محصولات تولیدی بانوان و بازاریابی برای این محصولات گفته شده است.

فاطمه محمدی، یک تن از فارغان بخش فن و حرفه در هرات که محصولات لبنی‌اش را در این نمایش‌گاه به نمایش گذاشته است، می‌گوید که برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها می‌تواند در رشد تولیدات داخلی و صنایع دستی زنان مؤثر باشد.

او می‌‌افزاید: «این نمایش‌گاه که برگزار شده نه تنها برای من، بل برای خانم‌های دیگر هم واقعاً خوب بوده و این‌ها می‌توانند کارهایی که در خانه و صنایع دستی یا تولیدات لباس و چیزی که دارند را در این نمایش‌گاه‌ها به فروش بگذارند؛ یعنی زمینه را فراهم کرده اند که خانم‌ها در جامعه مطرح شوند. من از این نمایش‌گاه راضی هستم تا بتوانم بیش‌تر محصولات خود را به فروش بگذارم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

شرکت‌کنندگان دیگر این نمایش‌گاه که بیش‌تر شان بانوان هستند، نیز تولیداتی چون صنایع دستی، لبنی و حکاکی شان را به نمایش گذاشته اند.

شرکت‌کنندگان از مسئولان می‌خواهند که از آنان پشتیبانی کرده و برای محصولات شان بازاریابی کنند.

عزیزگل، از فارغان بخش فن و حرفه در این نمایش‌گاه، می‌گوید: «خیلی خوب است که ما لباس‌هایی که یاد گرفتیم و دوختیم را به نمایش گذاشتیم. خوش‌حال می‌شویم که همه خانم‌ها را در عرصه‌ی کاریابی هم‌کاری کنند تا برای همه خانم‌ها کار پیدا شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

فرشته یعقوبی، از شرکت‌کنندگان این نمایش‌گاه، می‌گوید: «باید این‌ها مورد حمایت‌های بیش‌تر قرار بگیرند و بتوانند محصولات خود را به نحوه‌ی احسن وارد بازار کنند و به فروش برسانند. خیلی خوب می‌شود که هم‌چو نمایش‌گاه‌ها در سطح ملی و بین‌المللی برگزار شود.»

در همین حال، میرزامحمد ابومنصور، رییس کار و امور اجتماعی هرات، می‌گوید‌ که آنان تلاش دارند تا بانوان و جوانان بیش‌تری را جذب برنامه‌های آموزشی فن و حرفه کرده و زمینه‌ی کار را نیز برای شان فراهم کنند.

به گفته‌ی مسئولان ریاست کار و امور اجتماعی هرات، از آغاز سال جاری تا کنون، نزدیک به ۱۰۰۰ تن از دوره‌های فن و حرفه در این ولایت فارغ شده و ۲۵۰۰ زن و مرد دیگر سرگرم آموزش‌های فن و حرفه اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: