وزارت امور خارجه‌ی امارت اسلامی چهارشنبه‌شب، ۲۰ میزان، با پخش اعلامیه‌ای گفته است که اعلامیه‌ی اخیر ایالات متحده‌ی امریکا مبنی بر وضع محدودیت ویزا بر مقام‌های امارت اسلامی را، مانعی در برابر پیش‌رفت روابط میان دو‌ کشور می‌داند.

وزارت خارجه، افزوده است که ‏‏این اعلامیه در حالی صادر می‌شود که مقام‌های بلندپایه‌ی دو طرف در هفته‌ی جاری در نشست‌های متعدد در دوحه، پایتخت قطر، پیرامون بسیاری از مسائل مورد نظر گفت‌وگو کرده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در اعلامیه‌ی این وزارت آمده است که ‏ایالات متحده باید با درنظرداشت گفت‌وگوهای اخیر در دوحه، گام‌های مثبت بردارد و در عمل نشان دهد که در پی تعامل سازنده با امارت اسلامی است. در اعلامیه‌ نوشته شده است: «چنین تصمیم‌ها روی روابط دوجانبه تأثیر منفی می‌گذارد.»

وزارت امور خارجه تأکید کرده است که ‏موضوع‌های مورد اختلاف باید از راه‌های دیپلماتیک حل شوند و روی چنین تصامیمی که به سود دو طرف نباشد، باید دوباره دقت صورت گیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این در حالی است که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه‌ی امریکا، به تازگی اعلام کرده که این کشور صدور ویزا برای مقام‌های امارت اسلامی را به دلیل سرکوب زنان در افغانستان، محدود کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: