نهاد پژوهشی «گالوپ» بر اساس نتایج یک نظرسنجی که امروز (چهارشنبه، ۴ عقرب) منتشر کرده، سنگاپور را امن‌ترین و افغانستان را ناامن‌ترین کشور جهان معرفی کرده است.

این نهاد در این نظرسنجی از مردم کشورهای جهان پرسیده است که آیا به پلیس محلی خود اطمینان دارند، در محله‌های خود احساس امنیت می‌کنند و در سال گذشته قربانی دزدی یا حمله شده‌ اند؟

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

نهاد گالوپ گفته که با توجه به این شاخص‌ها، کشورهایی با نمره‌های بالاتر به این معنی است که افراد بیش‌تری در آن احساس امنیت می‌کنند.

بر بنیاد نتایج نظرسنجی این نهاد، در سال ۲۰۲۱ سنگاپور با ۹۶ امتیاز امن‌ترین و افغانستان با ۵۱ امتیاز ناامن‌ترین کشور شناخته شده است.

گالوپ نوشته است که هیچ یک از کشورها در سال ۲۰۲۰ به دلیل بیماری همه‌گیر مورد بررسی قرار نگرفتند، اما در سال‌های گذشته هم سنگاپور تقریباً هر سال بالاترین امتیاز را کسب کرده بود و افغانستان نیز در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ کم‌ترین امتیاز را کسب کرده بود.

این نهاد، در همین حال گفته است با آن که امتیاز افغانستان در سال ۲۰۲۱ پایین بود؛ اما در مقایسه با سال ۲۰۱۹ بهبود نسبی در امتیاز خود داشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

گالوپ گفته است که بررسی‌های این نهاد در افغانستان در سال ۲۰۲۱ هنگامی انجام شد که امارت اسلامی در ماه آگست بر تمام افغانستان مسلط شد.

این نهاد افزوده است که هرچند افغانستان در آشوب بود؛ اما پایان شورش امارت اسلامی به کاهش محسوس خشونت انجامید.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: