مسئولان امارت اسلامی، برای حل‌وفصل دعوای زمین در ولسوالی خواجه ‌بهاءالدین تخار، به این ولسوالی سفر کردند.

محب‌الله نیک‌زاد، سخن‌گوی والی تخار، می‌گوید که هیئت بلند‌پایه‌ی مقام‌های حکومتی متشکل از معاون والی، آمر امنیت، معاون ریاست استخبارات، رییس امور سرحدات، اقوام و قبایل، رییس امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر، به خاطر آرام‌کردن نزاع و دعوای حقوقی بر سر زمین میان قوم‌های روستاهای «مهاجرقشلاق»، «علی‌شیر نوایی»، «سوجانی»، «شورتوغی»، «کتکجر» و قوم «اندل»، به ولسوالی خواجه‌ بهاءالدین سفر کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در جریان این سفر، محمدکاظم طارق، معاون و سرپرست مقام ولایت تخار، با نمایندگان طرف‌های دعوا نشست مشورتی‌ای را با حضورداشت مسئولان این ولسوالی و هیئت هم‌راه شان برگزار کرده است.

به گفته‌ی مسئولان محلی تخار، پس از شنیدن ادعاهای طرف‌ها از سوی هیئت، فیصله شد که نباید به نزاع بر سر زمین در این ولسوالی رنگ قومی و منطقه‌ای داد.

مسئولان امارت اسلامی در تخار، می‌افزایند که دادگاه‌ها در این ولایت، نهاد بی‌طرف بوده و دو طرف، باید به فیصله‌ی آن تمکین کنند.

معاون مقام ولایت تخار از طرف‌های نزاع خواسته است که از راه‌انداختن درگیری در این ولسوالی خودداری و به مشکل شان، از نشانی نهادهای عدلی و قضایی رسیدگی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، طرف‌های درگیر در این نشست، تعهد سپردند که از ادامه‌ی درگیری دوری کرده و به تعهد شان، پایبند بمانند.

مسئولان محلی تخار، تأکید کرده اند که در صورت سرپیچی از این فیصله‌نامه، فرد متخلف از سوی نیروهای امنیتی این ولسوالی بازداشت خواهد شد.

در هفته‌های پسین، به دنبال ورود کوچی‌ها به بخش‌هایی از ولسوالی خواجه ‌بهاءالدین و ادعای مالکیت زمین از سوی آن‌ها، میان این کوچی‌ها و باشندگان محل درگیری رخ داده که در نتیجه‌ی آن چند تن کشته و زخمی شده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: