یک منبع معتبر در ولسوالی خواجه بهاءالدین تخار به سلام‌وطندار می‌گوید که مهاجران بازگشته از پاکستان، از دو روز به این سو کوچ اجباری را در روستاهای «شورتوغی» و «گلبهار» این ولسوالی آغاز کرده و تا کنون بیش از ۵۰ خانواده را از روستای «گلبهار» کوچ داده اند.

به گفته‌ی منبع، عصر روز سه‌شنبه، ۲۲ سنبله، مهاجران به هم‌کاری شماری از نیروهای امارت اسلامی می‌خواستند خانواده‌هایی را در روستای «شورتوغی» کوچ اجباری دهند که با ممانعت باشندگان محل روبه‌رو شده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

منبع می‌‌افزاید که در این میان مهاجران و نیروهای امارت اسلامی نخست چند تن از باشندگان محل را لت‌وکوب و سپس بر مردم محل گلوله شلیک کرده که در نتیجه‌ی آن، چهار تن به شمول دو نوجوان زخم برداشته اند.

عکس: ارسالی به سلام‌وطندار

بر بنیاد اطلاعات منبع، پس از شلیک گلوله، باشندگان محل با بیل و کلنگ بر این افراد یورش برده و آن‌ها را از روستای شان بیرون کرده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

منابع می‌‌گویند که در یک ماه پسین، صدها خانواده‌ی کوچی و مهاجران بازگشته از پاکستان به ولسوالی خواجه بهاءالدین آمده‌ اند و ادعا دارند که زمین‌ها و خانه‌های شان در چندین روستای این ولسوالی غصب شده است؛ ادعایی که باشندگان محل آن را بی‌بنیاد می‌خوانند.

مسئولان محلی تخار تا کنون در این باره چیزی نگفته اند. پیش از این اما مسئولان گفته اند که تنش‌های خواجه بهاءالدین را بررسی خواهند کرد.

عکس: ارسالی به سلام‌وطندار
به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: