یک منبع معتبر در ولسوالی خواجه بهاءالدین تخار به سلام‌وطندار می‌گوید که کوچی‌ها و افرادی که از مناطق وزیرستان پاکستان به این ولسوالی آمده اند و ادعای مالکیت دارند، از یک هفته به این‌ سو باشندگان چهار روستای «کتکجر»، «گلبهار»، «شورتوغی» و «مهاجرقشلاق» این ولسوالی را کوچ اجباری می‌دهند.

به گفته‌ی منبع، ناوقت عصر روز گذشته در دو روستای «گلبهار» و «شورتوغی» این ولسوالی میان کوچی‌ها و باشندگان محل درگیری رخ داده است که در روستای «شورتوغی» چهار تن زخم برداشته اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

منبع می‌افزاید که درگیری دیگری صبح امروز در روستای «کتکجر» میان کوچی‌های مسلح و باشندگان محل رخ داده است که در نتیجه‌ی آن سه غیرنظامی از باشندگان این روستا با شلیک گلوله کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند.

عکس: ارسالی به سلام‌وطندار

بر بنیاد اطلاعات منبع، در سه روز پسین کوچی‌ها و نیروهای امارت اسلامی نزدیک به آن‌ها، در روستاهای «گلبهار» و «کتکجر» تا کنون صد خانواده را کوچ اجباری داده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

منبع می‌افزاید که افراد کوچی در این ولسوالی به کشاورزان اجازه‌ی برداشت حاصلات و خرمن را نمی‌دهند و ادعا دارند که زمین‌های ملکیت آن‌ها است. به گفته‌ی منبع، تا کنون افراد هم‌راه کوچی‌ها حاصلات چندین خرمن باشندگان محل را به زور از نزد کشاورزان گرفته اند.

خواستیم دیدگاه مسئولان محلی تخار را در این باره داشته باشیم؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: