هیأت‌های دولت افغانستان و ترکمنستان در پیوند به هفت مسألۀ مهم و اساسی اقتصادی، نشست دو روزه را در شهر هرات آغاز کردند. در راس این دو هیأت‌، وزیران خارجۀ دو کشور قرار دارند که پس از چاشت امروز رسماً گفت‌وگوهای‌شان را آغاز کردند.

محمدحنیف اتمر، وزیر خارجۀ کشور در آغاز این نشست می‌گوید که در این نشست دو روزه هیأت‌های هر دو کشور در پیوند به پروژۀ تاپی، رسانیدن برق از ترکمنستان به هرات، خط آهن، صادرات سنگ مرمر هرات به ترکمنستان، تجارت و ترانزیت از طریق راه لاجورد، موضوع‌های فرهنگی و صلح و امنیت در افغانستان گفت‌وگو خواهند کرد.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

وزیر خارجه تأکید می‌کند که این هفت مسألۀ مهم بر شکوفایی اقتصادی و وصل دو کشور به آسیای جنوبی و مرکزی سودمند خواهد بود. محمدحنیف اتمر با ابراز امیدواری بر نتایج این گفت‌وگوها می‌افزاید که هیأت افغانستان با تعهد در این نشست شرکت کرده است.

در همین حال، رشید مرادوف، وزیر خارجۀ ترکمنستان هدف از این گفت‌وگوها را مستحکم‌شدن روابط میان دو‌ کشور می‌داند و می‌گوید که این هم‌کاری‌ها مسئولیت بزرگ‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

وزیر خارجۀ ترکمنستان با تأکید بر مشترکات فرهنگی و تاریخی میان دو کشور، می‌گوید که براساس این مشترکات، بحث روی هفت مسألۀ مهم و اساسی اقتصادی، نتایج مثبت در پی خواهد داشت.

در این نشست افزون بر محمدحنیف اتمر و رشید مرادوف، اجمل احمدی، سرپرست بانک مرکزی، محمدهارون چخانسوری، وزیر معادن و پترولیم، داوود نورزی، رئیس شرکت برق افغانستان و شماری از مقام‌های دولتی افغانستان و ترکمنستان حضور داشتند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: