یک شهرک ۲۲۰ خانه‌ای برای زلزله‌زدگان در هرات، از سوی «بنیاد عزیزی» ساخته شده است. این شهرک روز جمعه، ۲۲ جدی، با حضور مسئولان محلی هرات به باشندگان روستای «سیاه‌آب» ولسوالی زنده‌جان این ولایت که در زمین‌لرزه‌ی امسال آسیب دیده اند، تحویل داده شده است.

میرویس عزیزی، مسئول «بنیاد عزیزی»، در هنگام تحویل‌دهی خانه‌های ساخته‌شده در هرات، گفته که این شهرک به هزینه‌ی ۲۰۰ میلیون افغانی ساخته شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی عزیزی، تلاش می‌کنند پس از این بتوانند زمینه‌ی کار را نیز برای آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه‌ در روستای «سیاه‌آب» فراهم کنند.

مسئول بنیاد عزیزی، هم‌چنان به شهروندان از سرمایه‌گذاری بزرگ خبر داده و افزوده است که او در آینده‌ی نزدیک به هزینه‌ی ۱۰ میلیارد دالر روی ایجاد خط آهن و انرژی برق، سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

نوراحمد اسلام‌جار، والی هرات، در جریان تحویل‌دهی خانه‌های ساخته‌شده، از ساخت شهرک توسط بنیاد عزیزی و از تمامی تاجران و سرمایه‌گذارانی که در شرایط دشوار در کنار مردم خود بودند، ابراز قدردانی کرده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

از سویی هم، زلزله‌زدگان در روستای «سیاه‌آب»، ضمن ابراز قدردانی از ساخت شهرک به آن‌ها، می‌گویند که در این خانه‌ها مشکلات بی‌سرپناهی شان برطرف شده است.

گفتنی است که شهرک رهایشی عزیزی، بزرگ‌ترین شهرک در مناطق زلزله‌زده در هرات است که مکتب، کلینیک و چاه آب برای آسیب‌دیدگان، در آن ساخته شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: