مسئولان در ریاست معارف بلخ، می‌گویند که ساختمان یک مکتب در ولسوالی نهرشاهی این ولایت، به هزینه‌ی ۱۲۰ هزار دالر امریکایی، ساخته و به بهره‌برداری سپرده شده است.

ساختمان شش صنفی که در مکتب احمدشاه مسعود در بلخ ساخته شده است، امروز (چهارشنبه، ۲۹ سنبله) با حضور سرپرست وزارت معارف و مقام‌های محلی بلخ، گشایش یافت.

ساختمان این مکتب از سوی مؤسسه‌ی افغان‌ها برای حمایت از معارف، با پشتیبانی مالی «افغانستان شولن» به گونه‌ی معیاری در دو طبقه با شش صنف درسی و اتاق‌های اداری ساخته شده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

محمدزبیر عمر، نماینده‌ی مؤسسه‌ی افغان‌ها برای حمایت از معارف، می‌گوید که این مکتب به منظور عرضه‌ی خدمات بهتر آموزشی و دست‌رسی دانش‌آموزان به صنف‌های معیاری ساخته شده است.

در همین حال، حبیب‌الله آغا، سرپرست وزارت معارف که برای جمع‌آوری مشکلات، خواست‌ها و نگرانی‌ها در بخش معارف به بلخ رفته است، از تلاش‌ها برای دست‌رسی به آموزش معیاری اطمینان می‌دهد.

سرپرست وزارت معارف، می‌گوید‌ که آنان روی یک طرح منظم آموزشی که دربرگیرنده‌ی آموزه‌های دینی و دانش عصری باشد، کار می‌کنند. به گفته‌ی او، آنان برای عرضه‌ی خدمات مناسب آموزشی در سراسر کشور، تلاش دارند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

با این حال، تکمیل کار ساختمان این مکتب با استقبال دانش‌آموزان این مکتب نیز روبه‌رو شده است و آنان می‌گویند که در گذشته، به دلیل نداشتن صنف‌های معیاری با مشکلات جدی روبه‌رو بودند.

با این همه، مسئولان در ریاست معارف بلخ، می‌گویند که پس از به‌قدرت‌رسیدن دوباره‌ی امارت اسلامی، در نزدیک به ۱۰ مکتب این ولایت ساختمان جدید ساخته شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: