دختر کاظم امینی، شاعر، نویسنده و استاد دانشگاه که روز جمعه از ناحیۀ چهارم شهر مزارشریف، مرکز بلخ ربوده شده بود، روز گذشته از طریق تماس‌های ناشناس توسط خانواده‌اش پیدا شد.

کاظم امینی، پدر دختر ربوده‌شده می‌گوید که دخترش با خواهر خُردترش روز جمعه قصد داشت به خانۀ خاله‌اش برود، اما در راه ربوده شد و دختر خُردش خبر ربوده‌شدن خواهرش را به خانه آورد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای امینی روی‌داد ربوده‌شدن دخترش را نخست در حوزۀ دوم و بعد در حوزۀ چهارم امنیتی شهر مزارشریف ثبت می‌کند و خواستار پیداکردن دخترش می‌شود.

او می‌گوید، «همین شماره‌های ناشناسی که در جریان این دو سه روز برای ما پیام می‌فرستاد، صاحبان همین شماره‌ها از چهار یا پنج ماه پیش به ما زنگ می‌زدند و ما را آزار می‌دادند که در نهایت صاحب این شماره پیدا شد و اکنون زیر نظارت قرار دارد.»

کاظم امینی می‌گوید، پس از آن‌که دخترش را یافته است، طالبان او را متهم به ربودن دخترش کرده‌ و بر او فشار آورده‌اند تا دخترش را به نکاح رباینده در بیاورد؛ اما او از این کار سر باز زده است.

به گفتۀ امینی، رباینده به دخترش آسیبی نرسانده است، اما دخترش به‌دلیل تزریق یا خورانده‌شدن دارو نمی‌تواند درست حرف بزند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

خواستیم دیدگاه مسئولان حوزه‌های دوم و چهارم امنیتی شهر مزارشریف را نیز در این باره داشته باشیم؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: