شرکت برق‌رسانی افغانستان یا برشنا، با پخش خبرنامه‌یی اعلام کرده که یک هیأت از وزارت انرژی ترکمنستان برای تسریع کارهای حقوقی و فنی پروژه‌های برق‌رسانی از جمله پروژۀ تاپ به کابل آمده است.

برشنا گفته که رهبری این شرکت امروز با هیأت ترکمنستانی نشست داشته است. حافظ محمدامین، رئیس عمومی اجرایی برشنا در این نشست گفته که ترکمنستان «هم‌کار خوب» این شرکت در پروژه‌های برق‌رسانی‌ست.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رئیس عمومی اجرایی شرکت برشنا ابراز امیدواری کرده است که با ایجاد نقشۀ راه مشترک، کار پروژه‌های برق‌رسانی، به‌ویژه سب‌استیشن «نورالجهاد» و پروژۀ تاپ (انتقال برق ترکمنستان به افغانستان و پاکستان) تسریع شود.

طبق خبرنامه، مراد آرتیکوف، رئیس پروژه‌های بین‌المللی انرژی ترکمنستان برای افغانستان و پاکستان، استحکام روابط میان برشنا و وزارت انرژی ترکمنستان را از هدف‌های اصلی سفر هیأت ترکمنستانی به کابل خوانده است. او گفته است که در هماهنگی و هم‌کاری نزدیک با شرکت برشنا، کار پروژه‌های سب‌استیشن نورالجهاد، تاپ و لین انتقالی مسیر اندخوی_کابل را به پیش خواهند برد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

شرکت برشنا گفته که قرار است تیم‌های مختلف از افغانستان و وزارت انرژی ترکمنستان طی نشست امروز و روز‌های آینده، پیرامون تمام مسائل حقوقی و فنی پروژه‌های برق‌رسانی صحبت کنند و پس از آن دو طرف پروتکل‌ها و قراردادهایی را به امضا برسانند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: