شماری از دانش‌جویان خبرنگاری دانش‌گاه بلخ، یک نمایش‌گاه کتاب را زیر نام «هنر» در این ولایت، راه‌اندازی کردند. این نمایش‌گاه، روز گذشته (شنبه، ۱۱ سنبله)، به هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی میان جوانان، در دانش‌گاه بلخ گشایش یافته است و برای سه روز ادامه می‌یابد.

در نمایش‌گاه کتاب «هنر»، حدود یک هزار و ۸۰۰ جلد کتاب در بخش‌های مختلف، به نمایش گذاشته شده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

برگزارکنندگان این نمایش‌گاه، می‌گویند که فرهنگ کتاب‌خوانی، «راهی برای فرزانگی و سعادت» یک جامعه است. آن‌ها، می‌افزایند که تصمیم دارند در جریان هر سمستر درسی، یک نمایش‌گاه کتاب برگزار کنند.

سکندر معین‌یار، برگزارکننده‌ی‌ی نمایش‌گاه کتاب هنر، به سلام‌‌وطندار می‌گوید: «برگزاری نمایش‌گاه کتاب، گزینه‌ای است تا ما در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ باارزش کتاب‌خوانی تلاش کنیم.»

در همین‌ حال، شماری از دانش‌جویان دانش‌گاه بلخ که برای بازدید از این نمایش‌گاه آمده اند، با استقبال از برگزاری آن، می‌گویند که راه‌اندازی چنین نمایش‌گاه‌ها برای رشد فرهنگ مطالعه و تشویق جوانان به کتاب‌خوانی، مؤثر است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید 

حکمت‌الله، دانش‌جو و بازدیدکننده از نمایش‌گاه کتاب هنر، می‌گوید: «رشد تمدن‌ها و مدنیت وابسته به کتاب‌، است. کشوری به سعادت و ترقی نایل می‌شود که فرهنگ مطالعه میان ساکنان آن نهادینه شده باشد.»

حسیب‌الله، دیگر بازدیدکننده از نمایش‌گاه کتاب هنر، نیز می‌گوید که راه‌اندازی نمایش‌گاه‌های کتاب می‌تواند زمینه‌ی آشنایی بیش‌تر جوانان با کتاب و افزایش آگاهی آن‌ها را فراهم کند.

استفاده‌ی بیش از حد از انترنت و شبکه‌های اجتماعی توسط جوانان، بسته‌ماندن مرکزهای آموزشی به ویژه برای بانوان، افزایش بی‌کاری و مشکلات اقتصادی، از علت‌های مهم بی‌علاقگی و کم‌رنگ‌شدن فرهنگ کتاب‌خوانی در میان شهروندان به ویژه جوانان عنوان می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: