مسئولان امنیتی ولایت‌های هلمند، ننگرهار، کندهار، بغلان، میدان‌وردک، هرات، فاریاب و لغمان تأیید می‌کنند که حمله‌های طالبان بر مرکزهای ولسوالی‌ها و حومه‌های شهرهای این ولایت‌ها، دفع شده است.

به گفتۀ مسئولان امنیتی، هلمند با ۱۲ کشته و ۳ زخمی طالب در صدر فهرست، ننگرهار با ۱۱ کشته و ۴ زخمی در جای‌گاه دوم و کندهار با ۷ کشته و ۲ زخمی، در جای‌گاه سوم قرار دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، مسئولان وزارت دفاع می‌گویند که حمله‌های نیروهای امنیتی علیه طالبان شدت یافته است و نیروهای امنیتی نقاط وسیع را از ادارۀ طالبان در شماری از ولایت‌ها به‌شمول بغلان بیرون کرده‌اند.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع به سلام‌وطندار می‌گوید، حمله‌های هوایی و زمینی علیه طالبان در شماری از ولایت‌ها ادامه دارد و طالبان تنها در بغلان ۳۵ کشته داده‌اند که در میان کشته‌شده‌گان افراد کلیدی این گروه نیز شامل است.

به گفتۀ معاون سخنگوی وزارت دفاع، نیروهای امنیتی با گسترش حمله‌های‌شان علیه طالبان، روحیۀ این گروه را تضعیف کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، شماری از شهروندان از گسترش ناامنی‌ها پس از پایان آتش‌بس عیدی در شماری از ولایت‌ها ابراز نگرانی می‌کنند و از طرف‌های درگیر می‌خواهند به جنگ جاری از هر راه ممکن پایان بدهند.

طالبان اما تلفات یادشدۀ افرادشان را رد می‌کنند. ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان به سلام‌وطندار می‌گوید که افراد این گروه به حمله‌های نیروهای امنیتی پاسخ داده‌اند. این سخنگوی طالبان می‌افزاید که تنها چند تن از افرادشان کشته یا زخمی شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: