مسئولان در وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، امروز در برنامه‌ی حساب‌دهی دولت به ملت، می‌گویند که در ۱۶ ولایت ۱۰۰ ساحه‌ی باستانی سروی شده که از این میان ۶۰ ساحه‌ی باستانی جدید شناسایی شده است.

عتیق‌الله عزیزی، معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات‌و‌فرهنگ، می‌گوید‌: «حفاظت ساحات باستانی مس عینک ولایت لوگر که در نتیجه‌ی ۱۴۲ ساحه‌ی مذکور پاک‌کاری و ۲۶۰۰ بوجی سفال ثبت و سجل شده و به موزیم ملی ولایت لوگر انتقال شده و نیز انتقال ۳۲۸۰ ضرب سکه‌ی نقره‌ای و مسی از ننگرهار عرض تشخیص به موزیم ملی شده است.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، مسئولان در وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، می‌‌افزایند که زمینه‌ی دست‌رسی به اطلاعات را به تمام خبرنگاران فراهم کرده اند.

حیات‌الله مهاجر فراهی، معین امور نشراتی وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، می‌گوید که برای تثبیت هویت خبرنگاران، توزیع کارت خبرنگاری از سوی این وزارت ادامه دارد.

او می‌افزاید: «هم‌اکنون زمینه‌ی دست‌رسی به اطلاعات، به تمام خبرنگاران فراهم شده است و برای تثبیت هویت خبرنگاران، توزیع کارت خبرنگاری از سوی این وزارت ادامه دارد.»

با این همه، سرپرست وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، با تأکید بر دست‌رسی به اطلاعات می‌گوید که پرونده‌های خبرنگارانی که جدا از کار خبرنگاری زندانی اند، به نهادهای عدلی برای رسیدگی سپرده شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

خیرالله خیرخواه، سرپرست این وزارت، می‌گوید: «امارت اسلامی هیچ خبرنگاری را به علت کار خبرنگاری‌اش بازداشت نکرده است؛ البته شماری از خبرنگاران جدا از کار خبرنگاری شان بازداشت شده اند.»

مسئولان وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، هم‌چنان می‌گویند که در یک سال گذشته، ۳۷۱۰۰۰ گردش‌گر داخلی و نیز ۱۵۰۰ گردش‌گر خارجی را در این وزارت ثبت کرده اند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: