مسئولان صحی بادغیس از شیوع بیماری سرخکان در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند که شمار بیماران مبتلا به سرخکان تنها در دو ماه نخست سال روان میلادی به ۳۵۲ تن می‌رسد؛ در حالی که سال گذشته این رقم در ۱۲ ماه به ۳۷۵ تن می‌رسید.

صفی‌الله خادم، معاون ریاست صحت عامۀ بادغیس می‌گوید که سال گذشته هفت کودک به‌دلیل این بیماری جان باختند؛ اما رقم تلفات ام‌سال ناشی از بیماری سرخکان در این ولایت تنها در دو ماه به چهار کودک می‌رسد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ معاون ریاست صحت عامۀ بادغیس، تطبیق‌نشدن واکسن سرخکان و مشکلات اقتصادی خانواده‌ها، از دلایل عمدۀ گسترش این بیماری در این ولایت است.

در همین حال، مسئولان شفاخانۀ ولایتی بادغیس تصریح می‌کنند که این بیماری بیش‌تر در فصل زمستان شدت می‌یابد. ریزش آب بینی، بی‌اشتهایی، تب شدید، سرفه و خارش جلد از علایمی‌ست که به گفتۀ پزشکان، در بیماران مبتلا بیش‌تر دیده می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی‌ست که پیش از این سازمان صحی جهان نیز از گسترش بیماری سرخکان در افغانستان ابراز نگرانی کرده است. بر اساس آمار این سازمان، تنها در ماه جنوری سال روان میلادی ۱۵۰ کودک در سراسر کشور از اثر این بیماری جان باخته‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: