مسئولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری لوگر تأیید می‌کنند که حاصلات زردالو ام‌سال در این ولایت ۳۰ درصد افزایش یافته است.

محمدرفیع ابراهیمی، معاون ریاست زراعت، آبیاری و مالداری لوگر، به سلام‌وطندار می‌گوید که ام‌سال حاصلات زردالو در این ولایت به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است.

معاون ریاست زراعت لوگر می‌افزاید که سال گذشته از باغ‌های این ولایت ۲۱۲ تُن زردالو به‌دست آمده بود و ام‌سال این رقم به ۲۷۵ تُن افزایش یافته است که با این حساب ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌گوید: «باغ‌های زردالو در شهر پل‌علم و ولسوالی‌های چرخ، خوشی، محمدآغه و بره‌کی‌برک وجود دارد. حاصلات زردالو ام‌سال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.»

باغ‌داران در لوگر نیز افزایش حاصلات زردالو در سال جاری در این ولایت را تأیید می‌کنند، اما می‌گویند که به‌دلیل نبود بازار، محصولات‌شان را به نیمی قیمت می‌فروشند.

آنان از وزارت‌های زراعت، آبیاری و مالداری و صنعت و تجارت می‌خواهند که برای محصولات کشاورزی‌شان در داخل و خارج از کشور بازاریابی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نعمت‌الله، یک تن از باغ‌داران زردالو در لوگر، می‌گوید: «به راستی ام‌سال حاصلات زردالو در لوگر افزایش یافته است، اما بدبختانه باید بگویم که زردالو ام‌سال بازار خوبی نداشت. یک سیر به ۸۰ افغانی خریده و به ۱۵۰ افغانی فروخته می‌شد.»

محمدشاه، یک تن دیگر از باغ‌داران زردالو در لوگر، نیز می‌گوید: «نیاز است تا دولت در قسمت حفظ، پرورش و بازاریابی به باغ‌داران آگاهی بدهد و در داخل و خارج برای محصولات‌شان بازاریابی کند.»

در لوگر پنج گونه زردالو به‌ نام‌های امیری، شکرپاره، قیسی، چهارمغزی و چرخی تولید می‌شود و باغ‌های زردالو در شهر پل‌علم و ولسوالی‌های چرخ، بره‌کی برک، خوشی و محمدآغه وجود دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: