مسابقات ۵۰ آوره‌ی کریکت، زیر نام «افغانستان سرسبز»، روز شنبه، ۹ ثور، در خوست آغاز شد و در آن، چهار تیم در ۱۳ مسابقه، تا ۲۷ ثور با هم‌دیگر رقابت خواهند کرد. بر اساس معلومات کریکت بورد افغانستان، چهار تیم به نام‌های «پامیر لجندز/افسانه‌ای»، «میوند»، «هندوکش» و «جنیر چمپینس»، در این بازی شرکت کرده‌ اند که هر تیم ۱۶ بازی‌کن دارد.

شرف‌الدین شاکر، مسئول کریکت کابل در چوکات کریکت بورد، به سلام‌وطندار می‌گوید که هدف از برگزاری این مسابقات، رقابت میان بازی‌کنان تیم ملی و بازی‌کنان داخلی و هم‌چنان آماده‌سازی تیم ملی برای مساخبقات آینده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

آقای شاکر، می‌افزاید: «کریکت بورد افغانستان، تصمیم گرفته است که این مسابقه را به صورت ۵۰ آوره برگزار کند؛ چون مسابقات بعدی نیز بازی‌های ۵۰ آوره است و در آینده بهترین بازی‌کنان از این بازی‌ها انتخاب خواهند شد.»

رقابت‌های کریکت زیر نام افغانستان سرسبز، به نخستین بار سال گذشته و در همین ورزش‌گاه برگزار شد که مورد استقبال بازی‌کنان، ناظران و طرف‌داران بازی‌ کریکت قرار گرفت. کریکت بورد افغانستان، در سال روان، تیم جدیدی از جوانان ۱۹ ساله را زیر نام «جنیر چمپینس» نیز در این مسابقات راه داده است که محمدهارون، یکی از این بازی‌کنان است.

او می‌گوید که از بازی در برابر بازی‌کنان قدرت‌مند تیم ملی، خوش‌حال است. هارون، می‌افزاید: «از این که در این تورنمنت به ما سهم داده شده، خرسندم و سرپرستی تیمی هم به من داده شده است؛ زیرا ما در این جا با بازی‌کنان قدرت‌مند تیم ملی بازی خواهیم کرد و از آن‌ها تجربیات خوبی خواهیم گرفت.»

در همین حال، شماری از ناظران بازی‌های کریکت، نیز معتقد اند که این مسابقات برای آماده‌سازی تیم ملی به منظور بازی‌های آینده مهم است و همین گونه، فرصت خوبی برای انتخاب بازی‌کنان جدید و جوان برای تیم ملی، است.

بادام احمدزی، از ناظران بازی کریکت، می‌گوید که این بازی، برای همه بازی‌کنان یک فرصت خوب است که باهم بازی کنند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. او می‌افزاید: «بازی‌کنانی که در گذشته عضو تیم ملی بودند، در این مسابقه بازی می‌کنند و تیمی که متشکل از بازی‌کنان ۱۹ ساله است، نیز در این مسابقات حضور دارد. بازی‌کنان قدرت‌مند تیم ملی هم در این مسابقات بازی می‌کنند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

با این حال، احسان صافی، دیگر ناظر کریکت و گزارش‌گر ورزشی، می‌گوید که کریکت بورد افغانستان، باید در این رقابت‌ها بازی‌کنان خوب را شناسایی کند و در مسابقات آینده، آنان را در ترکیب تیم ملی قرار دهد. او می‌افزاید: «افزون بر این، نکته‌ی مهم این است که جام جهانی کریکت و جام ملت‌های آسیا، هر دو بازی‌های ۵۰ آوره است و هم‌چنین در مسابقات سوپرلیگ که تیم افغانستان با هند، پاکستان و استرالیا مسابقه خواهد داشت، همگی ۵۰ آوره است؛ بنابر این، بهتر است که کریکت بورد در این مسابقات، دو یا سه توپ‌زن قوی یافت کند و در آینده آن‌ها را در ترکیب تیم ملی قرار دهد.»

مسابقات ۵۰ آوره‌ی جام «افغانستان سرسبز» در حالی برگزار می‌شود که اکنون پنج بازی‌کن تیم ملی، در رقابت‌های تجاری هند یا (IPL)، بازی می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: