مسئولان در وزارت صحت عامه، می‌گویند که در نتیجه‌ی افزایش گرما، بیماری‌های فصلی چون محرقه، اسهال و چند گونه‌ی دیگر بیماری در بخش‌های مختلف کشور گسترش یافته است که در نتیجه‌ی آن، ۱۰۰ تن جان باخته اند.

شرافت زمان امرخیل، سخن‌گوی وزارت صحت عامه، به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجه‌ی افزایش گرما در دو ماه گذشته، ۱۰۰ هزار تن به بیماری اسهال مبتلا شده اند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «در دو ماه گذشته، ۱۰۰ هزار تن به شفاخانه مراجعه کرده اند و به جز از مالاریا، دیگر بیماری‌ها در اثر گرما شیوع یافته و ۱۰۰ شهروند در سراسر کشور جان داده اند.»

مسئولان در وزارت صحت عامه، می‌افزایند که آنان تلاش دارند عرضه‌ی خدمات صحی به بیماران را افزایش دهند.

در همین حال، مسئولان در شفاخانه‌ی صحت طفل اندراگاندی در کابل، نیز می‌گویند که در یک ماه گذشته، گسترش بیماری‌های فصلی افزایش یافته است.

حبیب‌الرحمان، از مسئولان این شفاخانه، به سلام‌وطندار می‌گوید: «در ماه سرطان، ۵۷۸ تن به بیماری اسهال مبتلا شده که از این میان چهار تن جان داده اند. هم‌چنان ۱۰۶ تن به مالاریا و ۹۴ تن به محرقه مبتلا شده اند که این دو بیماری واقعه‌ی فوتی نداشته است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

از سوی دیگر، عارف حسن‌زی، پزشک در شفاخانه‌ی صحت طفل اندراگاندی، از خانواده‌ها می‌خواهد که کودکان خود را واکسین و آنان را با شیر مادر تغذیه کنند.

گفتنی است که به دلیل کم‌بود دست‌رسی به خدمات صحی و رعایت‌نشدن نکات بهداشتی از سوی شهروندان، هرازگاهی بیماری‌های فصلی در کشو گسترش می‌یابد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: