از آتش‌سوزی جنگلات نورستان و کنر تا زمین‌لرزۀ مرگ‌بار در خوست و پکتیکا، از توفان شدید در ولایت‌های شمالی گرفته تا سیلاب‌های ویران‌گر در سراسر کشور، این همه خشم طبیعت که در چند ماه اخیر دامن مردم را گرفته‌ است.

سیلاب‌های ویران‌گر یک ماه پسین در سطح کشور آن‌چه مسئولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث به سلام‌وطندار می‌گویند، تاکنون ۱۲۰ کشته و ۱۵۲ زخمی برجای گذاشته ‌است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

حسیب‌الله شیخانی، آمر اطلاعات و ارتباطات وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، می‌گوید که روی‌دادهای طبیعی در کنار تلفات، زیان‌های مالی نیز به‌جا مانده ‌است.

به گفتۀ آمر اطلاعات و ارتباطات وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، بیش از ۳۰۰۰ خانه به‌طور کلی و قسمی تخریب شده و حاصلات هزاران جریب زمین نیز از بین رفته‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی‌ هم، آقای شیخانی می‌‌افزاید که برای کاهش روی‌دادهای طبیعی قرار است در آیندۀ نزدیک بندهای آب‌گردان برای تغییر مسیر سیلاب‌ها ساخته شود.

او می‌گوید که این وزارت به قربانیان ناشی از سیلاب‌ها ۱۰۰ هزار افغانی و به زخمیان ۵۰ هزار افغانی پول نقد توزیع کرده ‌است. این در حالی‌ست که پیش از این کارشناسان روی‌دادهای طبیعی، عوامل این روی‌دادها را ناشی از تغییرات اقلیمی خوانده بودند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: