یادگار خواجه شادمانوف، سفیر اوزبیکستان در کابل، با نورمحمد هاشمی، معاون مؤسسه‌ی رسانه‌ای سلام افغانستان (رادیو سلام‌وطندار) در دفتر این رسانه دیدار کرد.

در این دیدار که امروز (سه‌شنبه، ۳۰ عقرب) انجام شد، در پیوند به گسترش و تقویت هم‌کاری‌‏های رسانه‌‌‌‌ای میان جمهوری اوزبیکستان و افغانستان گفت‌وگو شد.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

در این دیدار هیئت رهبری و کارمندان مؤسسه‌ی رسانه‌ای سلام‌ افغانستان (رادیو سلام‌وطندار) نیز حضور داشتند.

دو طرف با اشاره بر اشتراکات تاریخی، فرهنگی و زبانی دو کشور، بر گسترش هم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کاری‌‌های رسانه‌ای به‌ ویژه در حوزه‌ی تولید و تشریک تجارب میان روزنامه‌نگاران افغانستان و اوزبیکستان تأکید کردند.

سفیر اوزبیکستان در کابل، در این دیدار رسانه‌های افغانستان را دست‌آورد بزرگ جامعه‌ی فکری و فرهنگی این کشور دانسته و فعالیت آن‌ها را برای انعکاس برنامه‌های گوناگون، بااهمیت خوانده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

رادیو سلام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وطندار از رادیو‌های پُرمخاطب و سراسری افغانستان است که در ۲۰۰۳ رسماً به فعالیت آغاز کرد. این رادیو، برنامه‌‌‌های مختلف از جمله سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، تفریحی و ورزشی داشته که در کابل، پایتخت کشور، روی موج ۹۸.۹ اف‌ام نشرات دارد و در ۳۴ ولایت افغانستان، از طریق دست‌کم ۱۰۰ رسانه‌ی محلی، برنامه‌های آن پخش می‌شود.

رادیو سلام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وطندار، در کنار نشرات صوتی، وبسایت خبری به زبان‌های فارسی، پشتو، اوزبیکی و انگلیسی نیز دارد که نشانی آن «swn.af» است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: