ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست امارت اسلامی که برای اشتراک در هفتمین نشست بین‌المللی علما به ترکیه رفته، امروز (شنبه، ۲۳ میزان) در این نشست سخن‌رانی کرده است.

سخن‌گوی امارت اسلامی در سخن‌رانی خود در نشست بین‌المللی علما، بازگشایی مکتب‌های دخترانه‌ی بالاتر از صنف ششم در افغانستان را، حتمی خوانده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

این موضوع را رادیو تلویزیون ملی افغانستان، امروز در رشته‌تویتی نوشته است. آقای مجاهد، تأکید کرده که بازگشایی مکتب‌های دخترانه‌ی بالاتر از صنف ششم، حتمی است.

او، علت بسته‌ماندن مکتب‌های دخترانه را تأخیر در تهیه‌ی نصاب آموزشی و وسایل ترانسپورتی برای رفت‌وآمد دانش‌آموزان دانسته است.

رادیو تلویزیون ملی به نقل از ذبیح‌الله مجاهد، نوشته است: «گشایش مکاتب به ‌روی تمامی دخترها حتمی است و اکنون ما روی ترتیب نصاب، تنظیم سیستم ترانسپورتی و صنف‌های جداگانه کار می‌کنیم.»

آقای مجاهد افزوده‌ است که در دولت پیشین، ۷۰ درصد شهروندان کشور به آموزش دست‌رسی نداشتند، «اما اکنون برای تمام شهروندان در هر گوشه‌ی کشور فرصت آموزش فراهم شده» است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سخن‌گوی امارت اسلامی، تصریح کرده است که در ۱۴۰ دانش‌گاه کشور، ده‌ها هزار دختر سرگرم آموزش اند.

ذبیح‌الله مجاهد در حالی بازگشایی مکتب‌های دخترانه‌ی بالاتر از صنف ششم در کشور را حتمی می‌داند که مقام‌های امارت اسلامی پیش از این نیز در نشست‌های بین‌المللی از بازگشایی مکتب‌های دخترانه در آینده‌ی نزدیک خبر داده ‌اند؛ اما هنوز بازگشایی نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: