ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، روز پنج‌شنبه، ۲۲ جدی، در رشته‌تویتی اعلام کرده است که امارت اسلامی از نشست و اعلامیه‌ی سازمان همکاری اسلامی در پیوند به افغانستان، قدردانی می‌کند.

آقای مجاهد، گفته است که هیچ کشوری نباید در امور داخلی افغانستان مداخله کند. او نوشته است: «واقعاً هم کشورها باید به ‌کمک‌های خود با مردم افغانستان ادامه دهند و هیچ کشور در امور داخلی افغانستان مداخله نکند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سخن‌گوی امارت اسلامی، افزوده که نگرانی سازمان همکاری اسلامی در پیوند به آموزش زنان قابل درک است. او تأکید کرده است: «تشویش سازمان مذکور [سازمان همکاری اسلامی] در رابطه به تعلیم خانم‌ها قابل درک است؛ ولی امارت اسلامی در این خصوص گام موقتی برداشته که با مساعدشدن زمینه، این مشکل رفع خواهد شد.»

ذبیح‌الله مجاهد هم‌چنان گفته است که امارت اسلامی از تمامی سازمان‌ها به ویژه سازمان همکاری اسلامی می‌خواهد که تفاهم نزدیک با امارت اسلامی داشته باشند و به کمک‌های خود با مردم افغانستان ادامه دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سازمان همکاری اسلامی، منع زنان از کار و آموزش در افغانستان را در تضاد با قوانین اسلامی خوانده است. این سازمان در بخش پایانی نشست اضطراری‌اش در باره‌ی وضعیت زنان در افغانستان که روز چهارشنبه، ۲۱ جدی، در شهر جده برگزار شده بود، با صدور بیانیه‌ی مشترکی بر بازگشت زنان به کار و آموزش تأکید کرد.

سازمان همکاری اسلامی که ۴۸ کشور مسلمان عضویت آن را دارد، از امارت اسلامی خواسته است که محدودیت‌های وضع‌شده بر زنان را برطرف کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: