سازمان صحی جهان دربارۀ خطر گسترش هم‌زمان سویه‌های دلتا و اومیکرون بیماری کووید ۱۹ هشدار داده و آن را به «سونامی» تشبیه کرده است.

تدروس آدهانوم، رئیس این سازمان در یک نشست خبری تأکید کرده است که گسترش هم‌زمان این دو سویه به سونامی خطرناکی از موردهای ابتلا به کووید ۱۹ منجر خواهد شد و شمار بیماران بستری در شفاخانه‌ها و نیز مرگ‌ومیر را افزایش خواهد داد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رئیس سازمان صحی جهان هم‌چنان از فروپاشی نظام‌های درمانی در جهان ابراز نگرانی کرده و گفته است که گسترش هم‌زمان این سویه‌ها فشار زیادی به نظام درمانی و کارمندان آن خواهد گذاشت.

به گفتۀ او، تزریق گستردۀ دوز تکمیلی واکسن در کشورهای ثروت‌مندتر و دست‌رسی‌نداشتن کشورهای فقیرتر به واکسن، پخش‌شدن بیش‌تر ویروس و طولانی‌شدن همه‌گیری را سبب خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

پژوهش‌ها نشان داده است که سویۀ اومیکرون که اکنون در بسیاری از کشورها به گونۀ غالب این بیماری تبدیل شده، در مقایسه با سویۀ دلتا خفیف‌تر است؛ اما قدرت سرایت بیش‌تری دارد.

بر بنیاد گزارش‌ها هم‌اکنون روزانه حدود ۹۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در سراسر جهان ثبت می‌شود. سرعت ابتلا به این ویروس در حال افزایش است و شماری از کشورها محدودیت‌هایی را برای پیش‌گیری از آن وضع کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: