دفتر هم‌آهنگ‌کننده‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد (اوچا)، اعلام کرده است که ده‌ها هزار تن تحت تأثیر زمین‌لرزه در غرب افغانستان، به کمک و غذا نیاز دارند.

بخش افغانستان اوچا، امروز (دوشنبه، ۲۴ میزان) به مناسبت روز جهانی غذا، در حساب کاربری «ایکس» خود نوشته است این روز در حالی فرا رسیده که در روزهای پسین، چندین زمین‌لرزه غرب افغانستان را تکان داده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

در اعلامیه‌ی این دفتر آمده است که تا کنون، بیش از ۴۳ هزار و ۳۳۵ تن در از تحت تأثیر زمین‌لرزه قرار گرفته‌ اند که به کمک از جمله غذا نیاز دارند.

اوچا، افزوده است که نهادهای امداد‌رسان در حال ارائه‌ی مواد غذایی ترکیبی و مکمل‌های غذایی در سراسر مناطق آسیب‌دیده اند.

هم‌زمان، بخش افغانستان برنامه‌ی جهانی غذا، نیز به مناسبت این روز در حساب کاربری «ایکس» خود نوشته است: «در روز جهانی غذا، به دنیا یادآوری می‌کنیم که در افغانستان، ۱۵ میلیون تن نمی‌دانند که وعده‌ی بعدی غذایی‌ شان از کجا می‌آید؛ یعنی ۱/۳ حصه‌ی جمعیت.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

این برنامه، گفته است که زمین‌لرزه‌های پسین در هرات، فاجعه‌ی دیگر در کنار یک بحران انسانی وخیم است. به گفته‌ی این برنامه، افغان‌ها به حمایت فوری نیاز دارند.

گفتنی است که ۱۶ اکتبر برابر با روز جهانی غذا، است.

این در حالی است که آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه‌های پسین در هرات، از دست‌رسی‌نداشتن به امکانات نخستین زندگی از جمله غذا و سرپناه، شکایت دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: