مسئولان رسانه‌‌های محلی در فاریاب می‌گویند که با روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی، رسانه‌های محلی در این ولایت با مشکلات بسیار اقتصادی روبه‌رو شده‌اند و این مسأله سبب شده است تا نشرات شش رادیوی محلی در فاریاب متوقف شود.

فیروز غفوری، مسئول کمیتۀ مصونیت خبرنگاران فاریاب و مدیر نشرات رادیو تمنا در این ولایت، می‌گوید در صورتی که نهادهای پشتی‌بان رسانه‌ها به وضعیت اقتصادی رسانه‌های محلی توجه نکنند، متباقی رسانه‌ها نیز در فاریاب فعالیت‌شان را متوقف می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

قطب‌الدین کوهی، رئیس اتحادیۀ ملی ژورنالیستان فاریاب می‌گوید که پس از سقوط نظام جمهوری و با روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی، به‌دلیل مشکلات اقتصادی از ۱۰ رسانۀ صوتی، ۳ رسانۀ صوتی خصوصی و یک رادیوی دولتی در این ولایت باقی مانده‌ و متباقی بسته شده‌اند.

استودیوی رادیو تمنا

آقای کوهی با اشاره به مشکلات خبرنگاران، می‌افزاید که شمار بسیاری از خبرنگاران در فاریاب شغل‌شان را نیز از دست داده‌ و دنبال شغل‌های دیگر رفته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، شمس‌الله محمدی، رئیس اطلاعات و فرهنگ فاریاب، تأکید می‌کند که تلاش‌ها برای رفع مشکلات پیش‌آمده به رسانه‌های محلی جریان دارد و با رفع مشکلات اقتصادی، رسانه‌های محلی دوباره فعال خواهند شد.

این در حالی‌ست که هفتۀ گذشته رادیو «میمنه»، تنها رادیویی که در فاریاب بیش‌تر فعالیتش رشد زبان اوزبیکی بود، نیز به‌دلیل مشکلات اقتصادی از نشرات باز ماند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: