امرالله صالح، معاون اول رئیس‌جمهور می‌گوید که حملۀ دیروز بر دانشگاه کابل کار شبکۀ حقانی بوده است و اعلامیۀ داعش جعلی‌ست.

آقای صالح در استاتوس فیس‌بوکی خود نوشته است که اسلحۀ مهاجمان در ساحۀ حمله با تصویرهایی که داعش از مهاجمان نشر کرده تفاوت دارد، چهره‌ها یکی نیست و در کوله‌پشتی مهاجمان پرچم طالبان به دست آمده و مهاجمان مثل همیشه روی دیوار نوشته‌اند «طالبان زنده باد!» به گفتۀ آقای صالح، مهاجمان از تکتیک شبکۀ حقانی استفاده کرده‌اند، اما نوع عملکرد آنان این بار مشابه گروه جدید طالبان به نام «فاتح زواک» بوده که اخیراً در خوست بنیان گذاشته شده است.

معاون نخست رئیس‌جمهور می‌گوید، ده‌ها مدرک سخت و نرم وجود دارد که ارتباط مهاجمان را با طالبان ثابت می‌کند.

نوشتۀ برجا مانده از مهاجمان بر دیوار صنف درسی

امرالله صالح می‌گوید، داعش بدون طالبان توان برگزاری عملیات ندارد و «زیرساخت نرم و سخت ترور در اختیار طالبان است.»

طالبان دخالت در حملۀ دیروز را رد کردند و آن را کار گروهی می‌دانند که پس از شکست در ننگرهار و جوزجان از سوی حکومت برچیده شد و پس از نگه‌داری در مهمان‌خانه‌ها برای چنین حملاتی استخدام می‌شوند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان با نشر اعلامیه‌یی گفته است که دخیل‌دانستن افراد این گروه در این حمله پروپاگند است و حقیقت ندارد.

روز گذشته، حوالی ساعت ۱۱ صبح ۳ مهاجم وارد دانشگاه کابل شده و دانشجویان دانشکدۀ حقوق را مورد حمله قرار دادند. بر بنیاد آماراعلام‌شده، در نتیجۀ این حمله ۱۹ تن کشته شده و حدود ۴۰ تن زخم برداشتند؛ آماری که به گفتۀ شاهدان رویداد، بسیار کم بوده و رقم واقعی خیلی بیشتر از آن است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: