در بحبوحه‌ی نگرانی‌ها از شدت‌گرفتن بحران انسانی در زمستان پیش رو در افغانستان، صندوق پشتیبانی از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، اعلام کرده که قرار است برای صد و ۱۱ هزار خانواده‌ی نیازمند، کمک نقدی توزیع کند.

یونیسف، روز گذشته –دوشنبه، ۳۰ عقرب- در برگه‌ی تویتر خود، نوشته است که اکنون، میلیون‌ها نفر در افغانستان توانایی فراهم‌کردن نیازهای ابتدایی خود را ندارند که وضعیت در زمستان پیش رو، بدتر نیز خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

یونیسف، از ادامه‌ی کمک‌های نقدی به خانواده‌ها، به عنوان یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدگی به نیازمندان و پیش‌گیری از شدت‌گرفتن بحران انسانی در افغانستان یاد کرده و افزوده که به تلاش‌هایش برای پشتیبانی از خانواده‌های نادار در سراسر کشور ادامه می‌دهد.

این در حالی است که روز گذشته، کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ، گفت که ۲۰ میلیون تن در افغانستان با نداشتن امنیت غذایی جدی روبه‌رو است.

مارتین شوب، مسئول عملیاتی کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ، در برگه‌ی تویترش، نوشته است: «افزایش نرخ کالاهای اساسی در افغانستان، امرار معاش را برای بیش‌تر مردم دشوار کرده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی او، یک خانواده‌ی متوسط در افغانستان، تنها می‌تواند ۸۲ درصد مواد اولیه‌ی خوراکی را فراهم کند، بدون این که برای دیگر نیازهای حتمی، پولی برایش باقی بماند.

این همه در حالی است که چندی پیش، سازمان ملل متحد، گفته بود که شمار زیادی از خانواده‌ها در افغانستان، در زمستان پیش رو، ناچارند میان غذا و گرم‌کردن خانه‌های شان، یکی را انتخاب کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: