آلیسون دیویدیان، نمایندۀ بخش زنان سازمان ملل متحد برای افغانستان، روز گذشته در بیانیه‌یی گفته که وضعیت زنان افغانستان، زنگ خطری برای همۀ زنان در جهان است.

او افزوده است افغانستان تنها کشور در جهان نیست که حقوق زنان در آن نادیده گرفته شده است، «اما آن‌چه در این کشور رخ می‌دهد، زنگ خطر برای همۀ ماست؛ زیرا نشان می‌دهد که چه‌گونه چندین دهه پیش‌رفت برای برابری جنسیتی و حقوق زنان می‌تواند ظرف چند ماه از بین برود.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

نمایندۀ بخش زنان سازمان ملل متحد برای افغانستان، تصریح کرده که مبارزه برای حقوق زنان در افغانستان یک مبارزۀ جهانی و یک نبرد برای حقوق زنان در همه‌جاست.

این مقام سازمان ملل متحد گفته است: «کاری که همۀ ما برای زنان و دختران در افغانستان انجام می‌دهیم یا نمی‌توانیم انجام دهیم، آزمون نهایی این است که ما به‌عنوان یک جامعۀ جهانی چه‌کسی هستیم و برای چه چیزی ایستاده‌ایم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او افزوده است بسیاری از زنان و دختران در افغانستان احساس می‌کنند که اکنون نامرئی شده‌اند و جهان آن‌ها را فراموش کرده است. آلیسون دیویدیان گفته که نگرانی دربارۀ فروپاشی دستاوردهای زنان که پیش از تسلط امارت اسلامی مطرح می‌شد، تحقق یافته است.

او افزوده که طی ۱۱ ماه گذشته، سیاست‌ها و رفتارهای محدودکننده نسبت به زنان در افغانستان تشدید شده است. به گفتۀ او، افغانستان تنها کشور در جهان است که دختران از رفتن به مکتب منع شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: