ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجۀ ایالات متحدۀ آمریکا، گفته است که اگر امارت اسلامی در تصمیمش مبنی بر بسته‌ماندن مکتب‌های متوسطه و لیسۀ دخترانه فوری بازنگری نکند، با پیامد جدی روبه‌رو خواهد شد.

او روز گذشته به خبرنگاران گفته است که پذیرفته‌نشدن خواست بازگشایی مکتب‌های دخترانه از سوی امارت اسلامی، بر تعامل و ارتباط آمریکا و جامعۀ جهانی با حکومت سرپرست، تأثیر جدی و قابل توجهی خواهد گذاشت.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا افزوده که بسته‌ماندن مکتب‌های دخترانه، میلیون‌ها افغان را ناامید کرده است. به گفتۀ او، امارت اسلامی خلاف وعده‌‌هایش بر بازگشایی مکتب‌ها در ماه حمل، عمل کرده است.

ند پرایس افزوده است که اگر نیم جمعیت یک کشور از آموزش محروم شود، آن کشور در بخش‌های سیاسی و اقتصادی پیش‌رفت کرده نمی‌تواند. او از امارت اسلامی خواسته است که مکتب‌های متوسطه و لیسۀ دخترانه را فوری بازگشایی کند.

سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا تأکید کرده است که این کشور با متحدانش به پشتی‌بانی از آموزش در افغانستان ادامه می‌دهد و از امارت اسلامی می‌خواهد که هر نوع مانعی در برابر آموزش دختران را برطرف و به وعده‌های خود در این زمینه عمل کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که به تازه‌گی مسئولان وزارت معارف امارت اسلامی از  تلاش‌ها برای بازگشایی مکتب‌های متوسطه و لیسۀ دخترانه خبر داده و گفته‌اند که کار روی ایجاد راه‌کار در این زمینه تا حدودی پیش رفته است.

عزیزاحمد ریان، سخنگوی وزارت معارف امارت اسلامی، در نشستی زیر نام جرگۀ پاک_افغان گفته است که تعطیلی مکتب‌های متوسطه و لیسۀ دخترانه در افغانستان دایمی نیست؛ بلکه با ایجاد یک فضای مصون، به‌زودی باز خواهند شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: