وزارت خزانه‌داری ایالات متحدۀ آمریکا روز گذشته (جمعه، ششم حوت/اسفند)، مجوز تازه‌یی را برای گسترش و تسهیل معامله‌های تجاری و مالی در افغانستان صادر کرده است.

این وزارت با پخش اعلامیه‌یی گفته، هدف از صدور این جواز که معامله با اداره‌های دولتی افغانستان را نیز شامل می‌شود، این است که تحریم‌های ایالات متحده بر امارت اسلامی، مانع فعالیت‌های مالی برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به شهروندان افغانستان نشود.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در اعلامیه آمده که این اقدام نشان‌دهندۀ تعهد ایالات متحده به کارکردن با سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی و مؤسسه‌های امدادرسان، برای کمک به شهروندان افغانستان است.

در اعلامیه هم‌چنان تأکید شده است که این جواز، به سکتور خصوصی و مؤسسه‌های غیردولتی با اداره‌های دولتی افغانستان به‌شمول آن اداره‌هایی که رهبران آن شامل تحریم‌ها اند، تنها در بخش‌های پرداخت مالیات، محصول گمرکات و معاملات دیگری که برای رفع نیازمندی‌های بشری به آن نیاز است، اجازه می‌دهد و جواز معاملۀ اجناس و ارائۀ خدمات تجلمی را شامل نمی‌شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا افزوده است که تحریم‌ها علیه امارت اسلامی ادامه خواهد داشت تا زمانی که آنان اعمال سرکوب‌گرانۀ خود را پایان ندهند. این وزارت تصریح کرده است که برای بازسازی اقتصاد افغانستان در کنار شهروندان این کشور خواهد بود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

پیش از این نیز، ایالات متحده مجوزهایی را برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به شهروندان افغانستان و نیز اجرای معاملات ویژه از جمله صادرات برخی از کالاهای کشاورزی، دارو و تجهیزات طبی به افغانستان، صادر کرده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: