نزدیک به سه ماه می‌شود که با تخریب بخش‌هایی از ذخیرۀ بند آب‌گردان دستگاه بند برق نساجی در شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان، دو توربین دستگاه تولید بند برق دوم این ولایت از کار افتاده است.

عبدالاول پناه، رئیس شرکت برشنای بغلان می‌گوید که با غیرفعال‌شدن این دو توربین، ۶ میگاوات برق در تولید دستگاه دوم برق این ولایت کاهش آمده است.

با این حال، شماری از باشنده‌گان بغلان می‌گویند که با غیرفعال‌شدن دو توربین بند برق دوم در شهر پلخمری، آنان با کاهش برق رو‌به‌رو شده‌اند. به گفتۀ آنان، پرچاوی برق در این ولایت بیش‌تر شده و مردم را با مشکلات بسیاری روبه‌رو کرده است.

در همین حال، محمدآصف رحیمی، مسئول ادارۀ تنظیم امور آب بغلان می‌گوید که این پروژه از ترمیم بخش‌های تخریب‌شدۀ بند اول آب‌گردان تا پاک‌کاری نهر بند دوم آب‌گردان، به ارزش بیش از ۲۱ میلیون افغانی در کم‌تر از یک‌ماه تکمیل خواهد شد.

از سوی هم، محمداکبر بارکزی، والی بغلان که در گشایش کار این پروژه حضور داشته است، می‌گوید که با ترمیم این بند آب‌گردان، مشکلات بیش‌تر کشاورزان این ولایت حل خواهد شد.

مسئولان شرکت برشنای بغلان می‌گویند که اگر به‌زودی بخش‌های تخریب‌شدۀ ذخیرۀ آب‌گردان دستگاه تولید بند برق اول ترمیم نشود، حدود ۶ هزار خانواده در شهر پلخمری از تولید برق بند دوم محروم خواهند شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: