Asset 1SWN

دو مقام ارشد و ۱۰ کارمند وزارت شهرسازی به اتهام اختلاس بازداشت شدند

EuqZNilVoAITxWZ

وزارت داخله اعلام کرده است که دو مقام ارشد و ۱۰ کارمند وزارت شهرسازی و اراضی به اتهام اختلاس و سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی بازداشت شده‌اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله این موضوع را در توییترش همه‌گانی کرده است. او گفته است که این افراد پیش از چاشت امروز (شنبه، دوم حوت/اسفند) از سوی پولیس مبارزه با جرم‌های سنگین وزارت داخله بازداشت شده‌اند.

به گفتۀ سخنگوی وزارت داخله، رئیس عمومی مالی و اداری وزارت شهرسازی و اراضی، رئیس عمومی تدارکات و ۱۰ کارمند دیگر این اداره بازداشت شده‌اند. آقای آرین گفته است که افراد بازداشت‌شده بر بنیاد یافته‌های کشفی و اوپراتیفی پولیس مبارزه با جرم‌های سنگین متهم هستند که میلیون‌ها افغانی را از قراردادهای وزارت شهرسازی و اراضی حیف‌ومیل کرده‌اند.

در همین حال، یک منبع از وزارت شهرسازی و اراضی به شرط افشانشدن نامش به سلام‌وطندار می‌گوید که کارمندان ریاست مبارزه با جرم‌های سنگین وزارت داخله به‌شمول عبدالرحمان عزیزی، رئیس عمومی مالی و اداری این وزارت، ۱۰ تن از کارمندان این اداره را به اتهام حیف‌ومیل ۱۲۰ میلیون افغانی بازداشت کرده‌اند. منبع نیز می‌افزاید که این افراد امروز از وزارت شهرسازی و اراضی بازداشت شده‌اند.

این در حالی‌ست که نیروهای امنیت ملی هفتۀ گذشته عبدالحکیم ایوب، رئیس برنامه‌های تأسیسات عامۀ وزارت شهرسازی و اراضی را با چند تن دیگر از مهندسان این اداره به اتهام ساخت یک مکتب خیالی از ولایت زابل بازداشت کردند.

عبدالحکیم ایوب

منبع در وزارت شهرسازی و اراضی هم‌چنان می‌گوید که عبدالحکیم ایوب یک‌جا با مهندسان بازداشت‌شده برای ساخت این مکتب ۳۹ میلیون افغانی پول گرفته بودند، اما به گفتۀ او، این مکتب ساخته نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام