مسئولان فرماندهی پولیس بامیان از بازداشت یک دادستان به اتهام گرفتن رشوه خبر می‌دهند.

زبردست صافی، فرمانده پولیس بامیان به سلام‌وطندار می‌گوید که یک تن از دادستانان ولسوالی یکه‌ولنگ ۱، این ولایت روز گذشته سه‌شنبه، بیست‌ویکم دلو، هنگام گرفتن ۳۰هزار افغانی رشوه از سوی پولیس جنایی این فرماندهی با همکاری هیأت دادستانی کل بازداشت شده است. فرمانده پولیس بامیان در بارۀ کیستی این دادستان چیزی نمی‌گوید.

اما دو منبع دیگر که نخواستند هویت‌شان فاش شود به سلام‌وطندار می‌گویند که حمیدالله امینی، آمر دادستانی ولسوالی یکه‌ولنگ۱، هنگام گرفتن ۳۰هزار افغانی رشوه از سوی پولیس جنایی بازداشت شده است.

منابع می‌افزایند که آقای امینی پیش از این به عنوان آمر دادستانی ولسوالی کهمرد بامیان کار می‌کرد، اما باشنده‌گان این ولسوالی از کارکردش رضایت نداشتند و او به گونۀ خدمتی به عنوان آمر دادستانی ولسوالی یکه‌ولنگ ۱ گماشته شد.

یکی از این منابع می‌گوید: «در حدود ۶ ماه پیش دادستان تحقیق ولسوالی کهمرد به نام احمد ضیا وفایی، نیز در کابل به ظن گرفتن ۲۰۰هزار افغانی رشوه بازداشت و فعلاً در زندان پل‌چرخی زندانی است.»

خواستیم دیدگاه مسئولان ریاست دادستانی استیناف ولایت بامیان را نیز داشته باشیم، اما آنان می‌گویند که دادستانی کل به آنان اجازۀ گفت‌وگو با رسانه‌ها را نداده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: