مقام‌های محلی بامیان از بازداشت سیدعلی‌آقا ایوب ناصری، رئیس صحت این ولایت از سوی کارمندان امنیت ملی بامیان خبر می‌دهند.

عتیق‌الله عتیق، معاون مالی و اداری والی بامیان با تأیید این موضوع می‌گوید که آقای ناصری به اتهام فساد اداری، استفادۀ‌سوء از صلاحیت‌های کاری و اختلاس روز گذشته، چهارشنبه بیست‌وششم قوس، از سوی کارمندان امنیت ملی این ولایت بازداشت شده است.

آقای عتیق در بارۀ مبلغ پول اختلاس‌شده از سوی رئیس صحت بامیان جزییاتی ارائه نکرده است.

فعالان مدنی بامیان نیز رئیس صحت این ولایت را به فساد اداری، دامن‌زدن به تعصبات قومی، اختلاس و استفادۀسوء از صلاحیت‌های کاری متهم می‌کنند.

اسماعیل ذکی، هماهنگ‌کنندۀ شبکه جامعه مدنی و حقوق بشر بامیان می‌گوید که نهادهای امنیتی و عدلی و قضایی باید پرونده‌های فساد به ویژه پروندۀ اختلاس و استفادۀ‌سوء از صلاحیت‌های کاری رئیس صحت این ولایت را به گونۀ دقیق بررسی کنند. فعالان مدنی بامیان از مسئولان این نهادها می‌خواهند که به فشارها و واسطه‌بازی‌ها در پیوند به پروندۀ آقای ناصری، تن ندهند.

مسئولان در دادستانی بامیان هرچند در بارۀ پروندهٔ اتهام فساد رئیس صحت این ولایت چیزی نمی‌گویند، اما تأیید می‌کنند که به شمار از پرونده‌های فساداداری رسیده‌گی کرده‌اند.

عبدالحمید عطرت، مسئول بخش مبارزه با فساد اداری در دادستانی بامیان به سلام‌وطندار می‌گوید که دو پروندهٔ فساد داری آمر شهدا و معلولان و رئیس زراعت این ولایت از سوی دادستانی بامیان پی‌گیری و به دادگاه محول شده است.

به گفته‌ٔ او، پروندهٔ آمر شهدا و معلولان بامیان در جریان ام‌سال و پروندهٔ رئیس زراعت این ولایت که در سال ۱۳۹۸خورشید به اتهام اختلاس و استفادۀ‌سوء از صلاحیت‌های کاری به این دادستانی رسیده بود، بررسی و پی‌گیری شده است.

با آن‌که مقام‌های محلی ولایت بامیان همواره در نشست‌های رسمی از مبارزه با فساداداری، فساد اخلاقی و استفادۀ‌سو از صلاحیت‌های کاری مسئولان در این ولایت سخن می‌زنند، اما تاکنون در این زمینه موفق نبوده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: