سیدانور رحمتی، والی بامیان در نشستی که از سوی متنفذان محلی این ولایت به هدف جمع‌کردن خیمهٔ اعتراضی شماری از فعالان مدنی و ستاد دادخواهی برای قربانیان ۴ قوس راه‌اندازی شده است، می‌گوید، تاکنون در پیوند به دو انفجار مرگ‌بار که به تاریخ ۴ قوس در شهر بامیان رخ داد، پنج تن بازداشت شده‌اند.

به گفتهٔ او، چهار تن از این متهمان برای تحقیقات به کابل فرستاده شده‌اند، متهم پنجم عصر روز گذشته از شهر بامیان بازداشت شده و متهم ششم تحت تعقیب نیروهای امنیتی قرار دارد.

آقای رحمتی می‌گوید که تحقیقات بخش‌های امنیتی از متهمان نشان می‌دهد که ردپای شبکهٔ حقانی در انفجارهای مرگ‌بار شهر بامیان دیده می‌شود.

والی بامیان می‌افزاید، بر بنیاد این تحقیقات ۳ میلیون ۵۰۰ هزار افغانی به حساب یکی از متهمان واریز شده است.

خیمهٔ اعتراضی بامیانی‌ها پس از ۱۳ روز اعتراض و تحصن با پادرمیانی متنفذان محلی این ولایت جمع شد. خیمه‌نشینان معترض با نشر قطع‌نامه ۵ ماده‌یی از حکومت محلی این ولایت خواستار تأمین امنیت و محاکمهٔ عاملان انفجارهای خونین این ولایت شدند.

خیمهٔ اعتراضی از سوی شماری از فعالان مدنی، بزرگان محلی، احزاب سیاسی و چهره‌های جهادی بامیان پس از رویدادهای خونین ۴ قوس در مرکز این ولایت در نزدیکی دفتر والی بامیان برپا شد.

به تاریخ چهار قوس در دو نقطۀ پررفت‌وآمد شهر بامیان دو انفجار مرگ‌بار رخ داد که در نتیجهٔ این انفجارها دست‌کم ۲۰ تن کشته شدند و ۶۰ تن دیگر زخم برداشتند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: