Asset 1SWN

از این پس موترهای بی‌اسناد متوقف و ضبط می‌شود

photo_2021-03-13_09-00-26

وزارت داخله اعلام کرده که زمان ثبت موترهای بی‌اسناد پایان یافته است و در صورت گشت‌وگذار، این‌گونه موترها از سوی پولیس متوقف و ضبط خواهد شد.

این وزارت امروز (شنبه، بیست‌وسوم حوت/اسفند) با نشر اعلامیه‌یی تأکید کرده است که نظارت جدی بر گشت‌وگذار موترها پس از این اعمال خواهد شد و در صورتی که موتری بی‌اسناد تشخیص شود، به صورت بی‌درنگ توقف داده می‌شود.

بر بنیاد اعلامیه، شهر کابل هم‌واره در آستانۀ سال نو خورشیدی میزبان افراد زیادی از ولایت‌های مختلف کشور است که از این مسیر به‌خاطر تفریح به شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ می‌روند.

وزارت داخله تأکید کرده است در صورتی که کسی با استفاده از موتر بی‌اسناد بخواهد وارد کابل شود، موترش از سوی پولیس متوقف و خودش نیز زیر نظارت قرار می‌گیرد.

در اعلامیه آمده است: «به اطلاع رسانیده می‌شود، در صورتی ‌که کسی با استفاده از موتر فاقد اسناد قصد ورود به کابل را کند، واسطه‌اش از سوی پولیس توقف و خودش زیر نظارت قرار می‌گیرد.»

در اعلامیۀ وزارت امور داخله آمده در روزهای پسین دیده شده است که تروریستان و اختطاف‌چیان با استفاده از موترهای بی‌اسناد دست به جنایت می‌زنند. این وزارت از مردم خواسته است که در این زمینه با پولیس هم‌کار باشند.

ثبت رسمی و صدور نمبرپلیت برای موترهای بی‌اسناد در اوایل ماه عقرب ام‌سال به فرمان رئیس‌جمهور غنی آغاز شده بود. طبق گزارش‌ها، از آن‌زمان تاکنون بیش از ۳۵ هزار موتر بی‌اسناد ثبت شده است.

این در حالی‌ست که امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری پس از آن‌که مسئولیت امنیت کابل را عهده‌دار شد، هشدار داده بود در صورتی که موترهای بی‌اسناد ثبت نشود، این موترها ضبط و در گزمۀ پولیس استفاده خواهد شد. معاون نخست ریاست‌جمهوری پیش از این گفته است که اگر می‌خواهید موتر تان مصادره نشود، با موتر بی‌اسناد بیرون نشوید.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام